Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Podpisano umowę na projekt pierwszego odcinka Beskidzkiej Drogi Integracyjnej!

27 czerwca 2025 r. do Kęt ponownie zawitali przedstawiciele instytucji państwowych celem podpisania umowy na wykonanie prac geologicznych i projektowych dla pierwszego odcinka Beskidzkiej Drogi Integracyjnej Bielsko-Biała – Głogoczów, przechodzącej przez Kęty, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską.

Podpisanie dzisiejszej umowy dotyczyło wykonanie prac na odcinku Bielsko-Biała – Bulowice. Realizację  zadania powierzono firmie Voessing Polska Sp. z o.o z Bydgoszczy. Koszt prac przygotowawczych tj. badania geologiczne, opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych ma wynieść 31,3 mln złotych. Zadaniem wykonawcy będzie też opracowanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę 16,9 km trasy S52.

W lipcu planowane jest podpisanie umowy na drugi odcinek BDI Chocznia – Kalwaria Zebrzydowska, a po wakacjach – na trasie Bulowice – Chocznia oraz Kalwaria Zebrzydowska – Głogoczów.

W konferencji uczestniczyli m.in. Stanisław Bukowiec – wiceminister infrastruktury, Krzysztof Jan Klęczar – wojewoda Małopolski, Maciej Ostrowski – dyrektor krakowskiego oddziału GDDKiA, burmistrz Gminy Kęty Marcin Śliwa oraz parlamentarzyści.

 

M.H

Galeria zdjęć

Podpisanie umowy na kolejny odcinek BDI 11 Podpisanie umowy na kolejny odcinek BDI 10 Podpisanie umowy na kolejny odcinek BDI 9 Podpisanie umowy na kolejny odcinek BDI 8 Podpisanie umowy na kolejny odcinek BDI 7 Podpisanie umowy na kolejny odcinek BDI 6 Podpisanie umowy na kolejny odcinek BDI 5 Podpisanie umowy na kolejny odcinek BDI 4 Podpisanie umowy na kolejny odcinek BDI 3 Podpisanie umowy na kolejny odcinek BDI 2 Podpisanie umowy na kolejny odcinek BDI 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności