Kradzież mieszkaniowa w Kętach
26 czerwca 2025 r. do dzielnicowych z Komisariatu Policji w Kętach zgłosił się 76-letni mieszkaniec Kęt, informujący o kradzieży portfela. Jak wynika z relacji poszkodowanego seniora, oszust poprosił go o szklankę wody, a następnie - korzystając z faktu, że 76-latek wyszedł do kuchni - zabrał portfel z pieniędzmi i uciekł. W rezultacie senior stracił 730 zł.
Policjanci po uzyskaniu rysopisu niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Po kilkunastu minutach na jednej z ulic zwrócili uwagę na mężczyznę narodowości romskiej, pasującego do opisu - a gdy wysiedli z radiowozu, 42-latek rzucił się do ucieczki. Mężczyzna został zatrzymany.
Gotówka, którą ukradł 76-latkowi, wróciła do właściciela, a sprawca odpowie za kradzież mienia o wartości do 800 złotych, co kwalifikuje się jako wykroczenie i grozi aresztem, ograniczeniem wolności lub karą grzywny.
M.H., KPP w Oświęcimiu


