Uczniowie Dąbrowskiej ponownie odwiedzili Urząd Gminy Kęty!
Dzisiaj w godzinach popołudniowych uczniowie klasy 2 z Powiatowego Zespołu Szkół nr 9 im. M. Dąbrowskiej odwiedzili kęcki magistrat. Swoją wizytę rozpoczęli od sali sesyjnej, gdzie dowiedzieli się, czym zajmuje się Rada Miejska. Zainteresowani uczniowie mieli kilka pytań, a następnie opuścili Rynek 7, aby udać się do Wydziału Rozwoju.
W Wydziale Rozwoju młodzież powitała dyrektor Urszula Baczyńska-Śleziak, która opowiedziała historię „trzynastki”, oprowadzając ich po całym budynku. Dodatkowo goście dowiedzieli się, w którym miejscu powstają gazeta „Kęczanin” oraz podcast „Głos Kęt”.
Po wizycie w Miejscu Aktywności Mieszkańców Rynek 13 uczniowie ponownie wrócili do głównej siedziby urzędu, gdzie udali się na spotkanie z władzami. I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty Rafał Ficoń oraz II Zastępca Burmistrza Gminy Kęty Marcin Blok opowiedzieli zainteresowanym uczniom, jak wygląda ich codzienna praca i z czym wiąże się odpowiedzialność za zarządzanie gminą.
Na koniec młodzież z Dąbrowskiej dowiedziała się o kilku reliktach przeszłości, które od lat zdobią korytarz Urzędu Gminy Kęty.
Marcel Ligęza
