Kęcka „Dwójka" z awansem do Finału Ogólnopolskiego
Wczoraj w Olkuszu odbył się Finał Wojewódzki Czwórboju Lekkoatletycznego. Na bieżni, skoczni i rzutni rywalizowali najlepsi młodzi lekkoatleci z roczników 2013–2014. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach po raz kolejny pokazali swoją klasę, zdobywając dwa miejsca na podium.
Drużyna dziewcząt zwyciężyła w całej rywalizacji, sięgając po tytuł Mistrzyń Małopolski. Tym samym zawodniczki wywalczyły awans do Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 15–16 czerwca w Olecku.
Skład zespołu dziewcząt wyglądał następująco:
- Wiktoria Łętocha
- Liwia Serocka
- Lena Kasprzycka
- Weronika Mydlarz
- Emilia Kołodziejczyk
- Natasza Marek
Również zespół chłopców stanął na podium, zajmując 2. miejsce i zdobywając tytuł Wicemistrzów Małopolski.
Zespół chłopców wystąpił w składzie:
- Mateusz Spiesz
- Oliwier Nycz
- Mikołaj Jeleń
- Filip Kopański
- Kacper Jasek
- Krystian Komor
Najlepszym zawodnikiem całych zawodów został Mateusz Śpiesz z Kęt, który zgromadził 262 punkty. Wśród dziewcząt najwyższy wynik w naszej ekipie uzyskała Liwia Serocka, zdobywając 287 punktów.
Oba zespoły do zawodów przygotowali trenerzy Tomasz Sysak i Grzegorz Szulc.
Serdecznie dziękujemy Gminie Kęty za zorganizowanie transportu oraz nieustanne wsparcie naszych młodych sportowców.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom wspaniałego występu i trzymamy kciuki za udany start w Finale Ogólnopolskim!
SP2 Kęty

