Podsumowanie Biegu Profilaktycznego
30 maja 2026 r. odbył się coroczny Bieg Profilaktyczny, który jak zawsze miał miejsce na stadionie Hejnału Kęty. Ulewa i niskie temperatury nie powstrzymały ani zawodników, ani kibiców: kolejka do zapisów, pełna parasoli, nie zmniejszała się, dowodząc zainteresowania mieszkańców gminy tym wydarzeniem. Można powiedzieć, że formuła Biegu Profilaktycznego stała się tak atrakcyjna, że stała jedną z tradycji sportowych Kęt. Wydarzenie odbyło się pod patronatem burmistrza gminy Kęty.
Bieg Profilaktyczny, który rozpoczął się o godzinie 9:00, otworzyła dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Aneta Bogacz, witając przybyłych gości. Po rozgrzewce głos zabrał burmistrz Marcin Śliwa, wyrażając swoje uznanie wobec determinacji zawodników i kibiców. Wkrótce po tym rozpoczęły się pierwsze biegi, otwarte przez roczniki 2017-2018, a następnie 2015-2016, 2014-2013, a zakończone przez roczniki 2011-2012. Wszyscy zawodnicy otrzymali nagrody oraz pamiątkowe medale.
Lista zwycięzców:
Chłopcy - rocznik 2017-2018 - bieg na 100 metrów
1. miejsce - Tomasz Kruk
2. miejsce - Kacper Romik
3. miejsce - Adrian Iskierka
Dziewczyny - rocznik 2017-2018 - bieg na 100 metrów
1. miejsce - Amelia Gałązka
2. miejsce - Chwałczyńska Zuzanna
3. miejsce - Kula Zuzanna
Chłopcy - rocznik 2015-2016 - bieg na 100 metrów
1. miejsce - Tomasz Ławeczka
2. miejsce - Bruno Kijas
3. miejsce - Miłosz Koczur
Dziewczyny - rocznik 2015-2016 - bieg na 100 metrów
1. miejsce - Maja Handzlik
2. miejsce - Martyna Grzywaczewska
3. miejsce - Nina Wróblewska
Chłopcy - rocznik 2013-2014 - bieg na 100 metrów
1. miejsce - Antoni Naglik
2. miejsce - Maksymilian Fryjewicz
3. miejsce - Mikołaj Bogacz
Dziewczyny - rocznik 2013-2014 - bieg na 200 metrów
1. miejsce - Olga Ficoń
2. miejsce - Wiktoria Łętocha
3. miejsce - Weronika Mydlarz
Chłopcy - rocznik 2011-2012 - bieg na 100 metrów
1. miejsce - Julian Juras
2. miejsce - Ksawery Martyniak
3. miejsce - Jakub Żmuda
Dziewczyny - rocznik 2011-2012 - bieg na 200 metrów
1. miejsce - Anna Bribram
2. miejsce - Dominika Tobiczyk
3. miejsce - Lena Bogacz
Główne nagrody ufundowała Gmina Kęty (piękne bidony/shakery sportowe wraz z ręcznikami szybkoschnącymi 4F). Napoje zapewniła firma Refresco, przekąski firma Aksam – producent Paluszków Beskidzkich, krówki – firma Beskid Media, a Grupa Kęty ufundowała plecaki dla laureatów miejsc 1-3 w poszczególnych kategoriach. Podziękowania kierujemy również do pracowników Wydziału Infrastruktury Społecznej, bez których to wydarzenie by się nie odbyło. Podziękowania chcemy również skierować do gospodarzy orlika oraz pana Jacka za pomoc w logistyce, wolontariuszom ze szkoły SP nr 3 Kęty Podlesie oraz nauczycielm – Zosi Dudek, Joannie Gruszce, Pawłowi Skalakowi, Ani Sordyl.
Organizatorzy Biegu serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i ich towarzyszom oraz zapraszają na kolejny Bieg Profilaktyczny, który odbędzie się za rok!
M.H.

