Obrady Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kętach
W niedzielę, 31 maja w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Witkowicach miały miejsce obrady w ramach XIII Zjazdu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kętach. Celem zjazdu było podsumowanie kadencji 2021-2026 oraz wybór władz na lata 2026-2031.
Obradom zjazdu przysłuchiwali się zaproszeni goście:
- st. bryg. Ryszard Dudek - komendant powiatowy PSP w Oświęcimiu,
- dh Tadeusz Morończyk - prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oświęcimiu,
- dh Józef Szafran - członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Oświęcimiu, radny Rady Powiatu Oświęcimskiego,
- Iwona Piwowarska-Zaręba - przewodnicząca Rady Miejskiej w Kętach,
- Marcin Śliwa - burmistrz Gminy Kęty,
- Adrian Chucher - dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego UG Kęty,
- Bolesław Paw - prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Kętach X kadencji,
- przedstawiciele Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu Gminy Kęty.
Po przedstawieniu sprawozdań, na wniosek komisji rewizyjnej, ustępujący zarząd w głosowaniu uzyskał absolutorium.
Wskazani przez jednostki OSP przedstawiciele utworzyli nowy zarząd oddziału gminnego, który na swoim pierwszym posiedzeniu wybrał prezydium w składzie:
- dh Krystian Bienia - prezes,
- dh Mariusz Handzlik - wiceprezes,
- dh Jan Wołoszyn - wiceprezes - komendant gminny,
- dh Szymon Tomala - sekretarz,
- dh Krzysztof Kućka - skarbnik,
- dh Artur Suski - członek prezydium - zastępca komendanta gminnego,
- dh Szymon Matejko - członek prezydium - zastępca komendanta gminnego,
- dh Kazimierz Nycz - członek prezydium ds. młodzieży,
- dh Andrzej Dziubek - członek prezydium,
- dh Ewa Jonkisz - członek prezydium,
- dh Łukasz Krawczyk - członek prezydium.
Komisja rewizyjna w składzie:
- dh Michał Migas - przewodniczący,
- dh Marzena Muszocka - zastępca przewodniczącego,
- dh Gabriela Fabia - sekretarz.
Na swoim pierwszym posiedzeniu nowy zarząd podjął również uchwałę o nadaniu druhowi Józefowi Szafranowi godności członka honorowego prezydium Zarządu Oddziału Gminnego.
Po wyborach zebrani usłyszeli wiele podziękowań i ciepłych słów, skierowanych przez zaproszonych gości.
Ustępujący zarząd składa gorące podziękowania wszystkim wspierającym działalność Ochotniczych Straży Pożarnych - władzom państwowym i samorządowym wszystkich szczebli, Państwowej Straży Pożarnej, a przede wszystkim mieszkańcom naszej gminy, którzy finansowo, ale także modlitwą i dobrym słowem wspierają strażaków.
ZOSP RP w Kętach

