Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie

2 czerwca 2026r. w sali SP 2 w Kętach odbył się Otwarty Turniej Badmintona pod patronatem burmistrza gminy Kęty. Zawody otworzył Pan Marek Haczek z Wydziału Infrastruktury Społecznej oraz Dyrektor SP 2 Kęty, Pani Maria Koperska, którzy powitali uczestników i organizatorów. W turnieju prawo startu mieli uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej.  W zawodach łącznie wystartowało 49 uczniów z SP 2 Kęty, ZSP Łęki, SP 2 Oświęcim i SP Zaborze, trenujących w MDK Oświęcim oraz z sekcji badmintona UKS Cross Tomice. Zawodnicy rywalizowali rozgrywając pojedynki w 6 grupach, systemem grupowym i do dwóch przegranych meczy, w zależności od ilości osób w grupie. 

 

W grupach klas 4 zwyciężyli Julia Zając i Leon Królicki z SP 2 Kęty, uczęszczający na co dzień do klasy sportowej. W grupie klas 5-6 najlepsi okazali się Agnieszka Huba z UKS Cross Tomice oraz Adam Krawczyk z SP 2 Oświęcim. W najstarszych grupach klas 7-8, po zaciętych pojedynkach zwycieżyli medaliści zawodów wojewódzkich: Martyna Dyrlik z SP 2 Kęty i Jakub Juszczyk z SP Zaborze.

 

Klasyfikacja końcowa:

 

Kl. 4 dziewcząt:

  1. Julia Zając – SP 2 Kęty
  2. Hanna Sporek – UKS Cross Tomice
  3. Małgorzata Krawczyk – SP 2 Oświęcim

 

Kl. 5-6 dziewcząt:

  1. Agnieszka Huba – UKS Cross Tomice
  2. Zofia Karaś – SP 2 Kęty
  3. Marlena Kała – SP 2 Oświęcim

 

Kl. 7-8 dziewcząt:

  1. Martyna Dyrlik – SP 2 Kęty
  2. Natalia Hess – SP 2 Kęty
  3. Wiktoria Drabek – SP 2 Kęty

 

Kl. 4 chłopców:

  1. Leon Królicki – SP 2 Kęty
  2. Stanisław Królicki – SP 2 Kęty
  3. Nathan Mrzygłód – SP 2 Kęty 

 

Kl. 5-6 chłopców:

  1. Adam Krawczyk – SP 2 Oświęcim
  2. Szymon Strumiński – SP 2 Oświęcim
  3. Kamil Bożenko – ZSP Łęki

 

Kl. 7-8 chłopców:

  1. Jakub Juszczyk – MDK Oświęcim (SP Zaborze)
  2. Dawid Worytko – UKS Cross Tomice
  3. Michał Płonka – SP 2 Kęty.


W zawodach uczestniczyli zawodnicy o bardzo zróżnicowanym poziomie: od dzieci stawiających swoje pierwsze kroki na korcie do medalistów imprez wojewódzkich. Uczestnicy turnieju wzajemnie się wspierali, sędziowali mecze, nawiązały się nowe przyjaźnie i pozytywne relacje. Każdy uczestnik po zakończeniu turnieju otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali statuetki. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe gadżety związane z Gminą Kęty. Zawody w odczuciu organizatorów i zawodników były bardzo udane i przebiegały w miłej, rodzinnej atmosferze i sportowej rywalizacji.
 
Dziękujemy władzom gminy Kęty za objęcie patronatem burmistrza tej imprezy, sfinansowanie nagród dla młodych sportowców i wspieranie prozdrowotnych aktywności na rzecz dzieci i młodzieży oraz Wydziałowi Rozwoju Gminy Kęty za pomoc organizacyjną.

 

SP nr 2 w Kętach

Galeria zdjęć

Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 20 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 19 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 18 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 17 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 16 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 15 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 14 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 13 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 12 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 11 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 10 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 9 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 8 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 7 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 6 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 5 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 4 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 3 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 2 Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności