Otwarte Mistrzostwa Kęt Szkół Podstawowych w badmintonie
2 czerwca 2026r. w sali SP 2 w Kętach odbył się Otwarty Turniej Badmintona pod patronatem burmistrza gminy Kęty. Zawody otworzył Pan Marek Haczek z Wydziału Infrastruktury Społecznej oraz Dyrektor SP 2 Kęty, Pani Maria Koperska, którzy powitali uczestników i organizatorów. W turnieju prawo startu mieli uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej. W zawodach łącznie wystartowało 49 uczniów z SP 2 Kęty, ZSP Łęki, SP 2 Oświęcim i SP Zaborze, trenujących w MDK Oświęcim oraz z sekcji badmintona UKS Cross Tomice. Zawodnicy rywalizowali rozgrywając pojedynki w 6 grupach, systemem grupowym i do dwóch przegranych meczy, w zależności od ilości osób w grupie.
W grupach klas 4 zwyciężyli Julia Zając i Leon Królicki z SP 2 Kęty, uczęszczający na co dzień do klasy sportowej. W grupie klas 5-6 najlepsi okazali się Agnieszka Huba z UKS Cross Tomice oraz Adam Krawczyk z SP 2 Oświęcim. W najstarszych grupach klas 7-8, po zaciętych pojedynkach zwycieżyli medaliści zawodów wojewódzkich: Martyna Dyrlik z SP 2 Kęty i Jakub Juszczyk z SP Zaborze.
Klasyfikacja końcowa:
Kl. 4 dziewcząt:
- Julia Zając – SP 2 Kęty
- Hanna Sporek – UKS Cross Tomice
- Małgorzata Krawczyk – SP 2 Oświęcim
Kl. 5-6 dziewcząt:
- Agnieszka Huba – UKS Cross Tomice
- Zofia Karaś – SP 2 Kęty
- Marlena Kała – SP 2 Oświęcim
Kl. 7-8 dziewcząt:
- Martyna Dyrlik – SP 2 Kęty
- Natalia Hess – SP 2 Kęty
- Wiktoria Drabek – SP 2 Kęty
Kl. 4 chłopców:
- Leon Królicki – SP 2 Kęty
- Stanisław Królicki – SP 2 Kęty
- Nathan Mrzygłód – SP 2 Kęty
Kl. 5-6 chłopców:
- Adam Krawczyk – SP 2 Oświęcim
- Szymon Strumiński – SP 2 Oświęcim
- Kamil Bożenko – ZSP Łęki
Kl. 7-8 chłopców:
- Jakub Juszczyk – MDK Oświęcim (SP Zaborze)
- Dawid Worytko – UKS Cross Tomice
- Michał Płonka – SP 2 Kęty.
W zawodach uczestniczyli zawodnicy o bardzo zróżnicowanym poziomie: od dzieci stawiających swoje pierwsze kroki na korcie do medalistów imprez wojewódzkich. Uczestnicy turnieju wzajemnie się wspierali, sędziowali mecze, nawiązały się nowe przyjaźnie i pozytywne relacje. Każdy uczestnik po zakończeniu turnieju otrzymał pamiątkowy medal, a zwycięzcy poszczególnych grup otrzymali statuetki. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe gadżety związane z Gminą Kęty. Zawody w odczuciu organizatorów i zawodników były bardzo udane i przebiegały w miłej, rodzinnej atmosferze i sportowej rywalizacji.
Dziękujemy władzom gminy Kęty za objęcie patronatem burmistrza tej imprezy, sfinansowanie nagród dla młodych sportowców i wspieranie prozdrowotnych aktywności na rzecz dzieci i młodzieży oraz Wydziałowi Rozwoju Gminy Kęty za pomoc organizacyjną.
SP nr 2 w Kętach
