Mistrzostwa Małopolski do lat 16 - Tempo Kęty z czterema medalami!
Wczoraj w godzinach popołudniowych w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski U16 w Lekkoatletyce. W zawodach wzięli udział reprezentanci Gminy Kęty w postaci zawodników Tempa Kęty.
Poza rywalizacją mistrzowską odbyły się również zawody w ramach Małopolskiej Ligi Młodzików oraz Mityng Lekkoatletyczny. Dzięki temu zawodnicy mogli wystartować i sprawdzić swoją formę w wielu konkurencjach.
Piękna pogoda - dodająca witaminy D3 - sprzyjała zawodnikom w osiągnięciu bardzo dobrych rezultatów, a lekkoatleci Tempa Kęty pokazali ogromne zaangażowanie, sportowego ducha oraz kęcki charakter. Padło również wiele rekordów życiowych, co bardzo cieszy i pokazuje, że codzienna praca na treningach przynosi efekty.
Czterech zawodników Tempa Kęty zdobyło medale:
- Srebrny medal - Antoni Spiesz - 100 m - 11,45 s PB
- Srebrny medal - Szymon Olejarz - skok w dal - 5,64 m
- Srebrny medal - Liliana Wiśniewska - wieloskok - 10,44m
- Brązowy medal - Zuzanna Paw - skok wzwyż - 140 cm PB
Tak prezentują się natomiast wyniki wszystkich zawodników:
- Kacper Olejarz – U18 - 100 m – 11,06 s PB, 200 m – 22,32 s PB
- Dominika Gaweł – U16 - 100 m – 13,02 s PB
- Klaudia Piecuch – U16 - 100 m – 13,03 s
- Wiktoria Grzywa – U16 - 100 m – 14,09 s, skok w dal – 4,44 m
- Milena Tomasiewicz - U14 - 100 m - 13,82s PB, skok w dal - 4,96m
- Maciej Tomaszek – U16 - kula 5 kg – 8,74 m PB, skok w dal – 4,26 m
- Mateusz Spiesz – U14 - 100 m – 12,94 s PB, skok w dal – 5,08 m
- Oliwier Nycz – U14 - 100 m – 14,39 s, piłeczka palantowa – 43 m
- Hanna Kozioł – U14 - 300 m – 47,26 s PB
Wszystkim uczestnikom gratulujemy za udział, szczególnie medalistom, którzy pokazali, że nasza gmina lekkoatletami słynie! Gratulacje składamy również trenerom, którzy codziennie wkładają serce w szkolenie młodzieży!
Na koniec zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć w poniższym poście:
Marcel Ligęza / Fot. Tempo Kęty

