Mistrzynie Małopolski są z Witkowic! Młodzież Victorii z ogromnym sukcesem!
Wczoraj w Proszkowicach odbył się finał wojewódzki turnieju Kinder Joy of Moving w kategorii „trójek” dziewcząt. Turniej zgromadził wokół siebie aż 12 drużyn, wyłonionych we wcześniejszych etapach kwalifikacyjnych i półfinałowych.
W finale naszą gminę reprezentowały aż dwie drużyny - Victoria Witkowice oraz UMKS Kęczanin Kęty. Najlepszy wynik osiągnęły jednak zawodniczki z Witkowic, które zakończyły fazę grupową z kompletem punktów i pięcioma zwycięstwami.
Witkowiczanki na swojej drodze pokonały UMKS Kęczanin Kęty, MKS MOS Wieliczka 1, Ogniwo Piwnicza-Zdrój, Jedynka Tarnów czy SMS Spartę Kraków. Półfinałowe spotkanie z UKS-em 22 Kraków zakończyło się pewnym zwycięstwem Victorii 2:0, a finałowe spotkanie podopieczne Magdaleny Węglińskiej rozegrały przeciwko SKPS-owi Dunajec Nowy Sącz.
Reprezentantki Gminy Kęty dopełniły formalności i pewnie pokonały Dunajec 2:0, dzięki czemu zgarnęły Mistrzostwo Małopolski.
W składzie mistrzyń wystąpiły:
- Milena Węglińska
- Zuzia Sroka
- Natalia Tyc
- Lidia Pomietło
Zdobycie Mistrzostwa Małopolski nie jest jednak końcem przygody zawodniczek Victorii. Tak ogromne osiągnięcie premiowane jest również automatycznym awansem do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Gliwicach na początku lipca.
Składamy słowa uznania i ogromne gratulacje dla zawodniczek, trenerki oraz zarządu zespołu. Victoria Witkowice raz jeszcze pokazuje wszystkim, że szkoli zawodniczki na najwyższym poziomie - nie regionalnym, nie wojewódzkim, a ogólnopolskim!
Trzymamy za Was kciuki i cieszymy się, że będziemy mogli dalej śledzić tę znakomitą przygodę.
Marcel Ligęza

