Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Piknik Ekologiczny „Gmina Kęty dba o klimat” już w najbliższą niedzielę!

 

Gmina Kęty serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w rodzinnym Pikniku Ekologicznym, który odbędzie się już w najbliższą niedzielę – 31 maja – w Parku Miejskim w Kętach na wysokości OSiR-u (w pobliżu toru pumptrack). W godz. od 12:00 do 16:00 na małych i dużych uczestników imprezy czekać będzie prawdziwe zatrzęsienie eko atrakcji: stoiska tematyczne, konkursy, gry, warsztaty a także dmuchańce i pyszna strefa gastronomiczna. Tego nie można przegapić!

 

Nasz majowy piknik stanowi domknięcie kampanii informacyjno-edukacyjnej „Gmina Kęty dba o klimat”, realizowanej w ramach projektu „Rozwój błękitno-zielonej infrastruktury na terenie gminy Kęty”, dzięki któremu w Bielanach powstał Ogród Edukacji Ekologicznej (sprawdź relację z otwarcia, dostępną >>> tutaj <<<), a w Kętach oraz na Podlesiu 3 parki kieszonkowe, które udostępnione zostaną mieszkańcom już w najbliższych tygodniach!

 

Ramowy harmonogram wydarzenia:

  • 12:00 – rozpoczęcie,
  • 12:10 – start animacji, warsztatów i atrakcji, w tym: komponowanie własnej herbaty, sole mineralne do kąpieli, magnesy dla Matki Ziemi, świece sojowe, a nawet… hamakowanie na łonie natury,
  • 15:00 – uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Symfonia Natury”,
  • 16:00 – zakończenie pikniku.
     

 

Podczas imprezy towarzyszyć nam będą:

 

Państwa uwadze – oprócz powyższych – szczególnie polecamy także różnorodne tematycznie stanowiska edukacyjne. To tu pod okiem instruktorów wykonać będzie można moc ciekawych gadżetów oraz zapoznać się z tajemnicami energii wiatru, biomasy i wody. Zachęcamy także do udziału w konkursach (np. w ekologicznym kole fortuny), w których będzie można wygrać eko pakiety oszczędzania energii i wody, zawierające żarówki LED, listwy zasilające i perlatory, albo sadzonki, które pięknie ubarwią swoim nowym właścicielom balkony i ogrody!

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Biuro projektu
„Rozwój błękitno-zielonej infrastruktury na terenie gminy Kęty”

 

 

 

Działania edukacyjno-ekologiczne w ramach kampanii „Gmina Kęty dba o klimat” realizowane są dzięki Funduszom Europejskim pozyskanym w ramach Działania 8.14 Transformacja klimatyczna, Typ projektu A Rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury w powiązaniu z rozwojem usług ekosystemowych i edukacją klimatyczną.

 

Akcje informacyjno-edukacyjne organizowane przez Ekodoradcę realizowane są w ramach  projektu pn.: Ekodoradca w Gminie Kęty,  współfinansowanym z Funduszy Europejskich w ramach Działania 2.5 Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza, B. Funkcjonowanie ekodoradców w gminach.

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności