II posiedzenie Kęckiej Rady Przedsiębiorczości
28 maja w siedzibie firmy Vrobel w Witkowicach odbyło się II posiedzenie obecnej kadencji Kęckiej Rady Przedsiębiorczości.
Tematem przewodnim rady było spotkanie z Tomaszem Wieliczko - specjalistą ds. obsługi inwestora Krakowskiego Parku Technologicznego, dotyczące obsługi inwestora oraz innowacji w biznesie, a także prezentacja działalności firmy Vrobel Sp. z o.o. zajmującej się produkcją przyczep, naczep i zabudową nadwozi do pojazdów. Uczestnikom spotkania zaprezentowano m.in. mobilną skocznię narciarską, znaną z imprezy Red Bull Skoki w Punkt, czy naczepę do obsługi zawodów F1.
W naradzie uczestniczyli przedstawiciele samorządu: burmistrz Gminy Kęty Marcin Śliwa oraz dyrektor Wydziału Rozwoju Urszula Baczyńska-Śleziak oraz przedsiębiorcy, członkowie rady: Karolina Palka oraz Tadeusz Wróbel (Vrobel Sp. z o.o.), Arkadiusz Górecki (Górecki Sp. z o.o.), Adam Piskorek (Piekarnia Cukiernia Piskorek Spółka z o.o.), Paweł Mreńca (Hutnik Sp. z o.o.), Zygmunt Jelonek (Regionalny Związek Pracodawców Podbeskidzie), Stefan Hankus (Cech Rzemiosł Różnych), Roman Przybylski (Grupa Kęty S.A.) oraz Sławomir Skrobol (Hydro Aluminium Poland Sp. z o.o.).
Wydział Rozwoju

