Mistrzostwa Małopolski w lekkoatletyce
W sobotę (7 czerwca) na stadionie WKS Wawel w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego U-16. W zawodach uczestniczyło pięć zawodniczek z klubu „TEMPO” w Kętach.
Klaudia Piecuch zdobyła dwa medale: brązowy w biegu na 100 m (12,98 s) i srebrny w biegu na 300 m przez płotki (47,92 s). Liliana Wiśniewska osiągnęła bliskie medalu wyniki w skoku w dal (5,02 m – rekord życiowy) i trójskoku (10,22 m). Natalia Płonka zaprezentowała się znakomicie w biegu na 300 m, uzyskując nowy rekord życiowy – 49,09 s. W tym samym biegu wystartowała również Wiktoria Gunia z wynikiem 51,20 s. W skoku wzwyż klub reprezentowała Martyna Horak, uzyskując wynik 1,40 m.
Z kolei w niedzielę (8 czerwca) na stadionie Akademii Kultury Fizycznej w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Małopolski w kategoriach wiekowych U18, U20 i Seniorów. Lekkoatleci z Kęt odnieśli znaczący sukces, zdobywając aż 10 medali.
Złote medale wywalczyły Emilia Stojek w trójskoku (12,45 m, wyrównany rekord życiowy) oraz Magdalena Marczewska w biegu na 1500 m (6:38.51 s).
Srebrne medale zdobyli: Mateusz Piecuch w biegu na 100 m (11,14 s, rekord klubu), Kacper Olejarz w biegu na 200 m (23,02 s), Mikołaj Korczyk w biegu na 400 m (51,05 s, rekord klubu) oraz Michał Machnik w trójskoku (11,64 m).
Brązowe medale otrzymali: Emilia Stojek w skoku w dal (5,40 m), Kacper Olejarz w biegu na 100 m (11,51 s) oraz Michał Machnik w skoku w dal (5,91 m, rekord życiowy).
Dodatkowo, na zakończenie zawodów, sztafeta Kęt w składzie: Michał Machnik, Kacper Olejarz, Mikołaj Korczyk i Mateusz Piecuch zwyciężyła z fenomenalnym czasem 43,93 s (rekord klubu). Oliwier Kwaczała osiągnął nowe rekordy życiowe: 12,08 s na dystansie 100 m i 25,10 s na dystansie 200 m.
Gratulacje dla zawodników oraz trenerów: Gabrieli Walkarz, Tadeusza Łyska oraz Tomasza Sysaka!
Więcej na: https://www.facebook.com/tempo.kety
MKS „TEMPO”

