Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
W dniach 2-6 czerwca w kęckiej książnicy hucznie obchodzono XXIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Wydarzenie to miało na celu promowanie czytelnictwa wśród najmłodszych oraz podkreślenie roli książek w rozwoju dziecka.
Do uczestnictwa w tej czytelniczej imprezie zaprosiliśmy uczniów szkół podstawowych i przedszkolaki. Hasło przewodnie tego tygodnia to „Rusz ciało, rusz wyobraźnię!”. Tematyka zajęć i wybrane przez nas lektury dotyczyły osobistości ze świata sportu: Ireny Szewińskiej, Mai Włoszczowskiej czy Agaty Matejczuk. Chcieliśmy pokazać dzieciom, że uprawianie sportu może nauczyć nas ważnych postaw i zachowań, które bardzo przydają się w codziennym życiu. Porównywaliśmy też znanych piłkarzy do cenionych pisarzy i poetów. Jak się okazuje, mają oni ze sobą wiele wspólnego.
Do głośnego czytania zaprosiliśmy Panią Anetę Bogacz - miłośniczkę biegania, harcerkę, a zarazem dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej, Panią Agnieszkę Płonkę - wiceprezes klubu TS Hejnał, Panią Wiolę Maroszek - nauczycielkę i podróżniczkę, która przejechała Azję rowerem, i Panią Barbarę Sikorę - nauczycielkę wychowania fizycznego, koordynatorkę działań wolontaryjnych oraz utytułowaną lekkoatletkę.
To był czas pełen śmiechu, zabawy i aktywności. Każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkowy medal promujący wydarzenie. Literatura i sport mają wiele punktów stycznych - z przyjemnością pokazaliśmy je milusińskim.

