Jubileusz 75-lecia powstania LKS "Niwa" Nowa Wieś
W minioną sobotę, 24 czerwca 2023 r. , Klub Sportowy LKS Niwa Nowa Wieś świętował jubileusz 75-lecia powstania.
Uroczystości rozpoczęło złożenie wieńców na grobach śp. Antoniego Mojżesza i śp. Adama Śleziaka – dwóch wyjątkowych osób, niezwykle zaangażowanych w rozwój gminnego sportu.
Rozegrano kolejny już Memoriał Adama Śleziaka i I Memoriał Antoniego Mojżesza.
Główne obchody odbyły się w parku przy nowowiejskim Dworku. Jubileusz stanowił okazję do wspomnień o korzeniach, budowania jedności i rozmów na temat wspólnych celów. Podczas uroczystości wręczono odznaczenia Powiatowego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Oświęcimiu, Małopolskiego Zrzeszenia LZS Kraków i Rady Głównej LZS Warszawa oraz medale okolicznościowe.
W dowód pamięci i z życzeniami dalszych sukcesów na niwie sportowej prezes LKS „Niwa” Nowa Wieś Leszek Surowiec otrzymał pamiątkowy grawer i puchar jubileuszowy.
Wręczono statuetki z wyrazami wdzięczności za pracę na rzecz Klubu. Podziękowania otrzymał także burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar za pomoc i wspieranie działalności LKS „Niwa” Nowa Wieś.
Gratulacje i życzenia w imieniu kęckiego samorządu złożył wiceburmistrz Rafał Ficoń. - Jubileusz jest chwilą spotkania wielu pokoleń. Z jednej strony wspominamy tych, którzy ten Klub tworzyli, jak i tych, którzy obecnie, na co dzień są zaangażowani w jego rozwój. To czas refleksji i otwarcia na realizację kolejnych działań – podkreślił wiceburmistrz, dziękując za wkład i zaangażowanie nowowiejskiego Klubu w rozwój nie tylko społeczności lokalnej, ale i całej Gminy Kęty, poprzez szereg podejmowanych inicjatyw sportowych i działań prospołecznych. Na ręce prezesa LKS „Niwa” Nowa Wieś złożył list gratulacyjny.
