Zaproszenie na spotkanie poświęcone zdrowiu psychicznemu
Centrum Usług Społecznych w Kętach wraz z Centrum Zdrowia Psychicznego zapraszają mieszkańców na spotkanie poświęcone zdrowiu psychicznemu, które odbędzie się w poniedziałek 18 maja o godz. 17:00 w auli przy ul. Rynek 13 w Kętach. Wydarzenie realizowane jest w ramach akcji „Maj – Miesiąc Zdrowia i Równowagi Psychicznej”.
Podczas spotkania uczestnicy będą mogli wysłuchać prelekcji przygotowanych przez specjalistów związanych z Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Zespołem Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu.
Temat „Pacjent w systemie CZP” przedstawią mgr Katarzyna Szykowna – Kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego oraz Magdalena Gawlikowska – Z-ca Dyrektora ds. Personalno-Organizacyjnych ZOZ w Oświęcimiu. O problemach, z jakimi pacjenci najczęściej zgłaszają się do lekarza psychiatry, opowie lek. Szymon Mizera podczas prelekcji „Epidemiologia w psychiatrii – z czym pacjenci zgłaszają się do lekarza”.
Dodatkowo podczas wydarzenia psychologowie zatrudnieni w Poradni Zdrowia Psychicznego w Kętach będą udzielać indywidualnych konsultacji dla uczestników spotkania.
Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma na celu zwiększanie świadomości dotyczącej zdrowia psychicznego, promocję profilaktyki oraz przybliżenie mieszkańcom możliwości wsparcia oferowanego przez Centrum Zdrowia Psychicznego. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
CUS w Kętach


