W Kętach powstała Młodzieżowa Drużyna Wolontariatu
12 maja 2026 r. w Kętach odbyło się spotkanie inaugurujące działalność Młodzieżowej Drużyny Wolontariatu. Drużyna powstała w ramach projektu Fundacji Trivita z siedzibą w Kętach pn. "Wolontariat młodzieżowy na rzecz osób z niepełnosprawnościami (OzN)." Projekt zakłada objęcie wsparciem osoby niepełnosprawne z terenu Gminy Kęty poprzez realizację i finansowanie działań mających na celu ich aktywizację społeczną, zwiększenie uczestnictwa w życiu społecznym i kulturalnym oraz przeciwdziałaniu izolacji. Działania te, pod bacznym okiem koordynatorki, realizować będzie odpowiednio przygotowana młodzież z naszej drużyny wolontariatu.
Projekt finansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach konkursu Moc lokalnych inicjatyw.
CUS w Kętach


