Uczniowie z Malca odwiedzili Urząd Gminy
Dzisiaj, 23 października, Urząd Gminy Kęty odwiedzili uczniowie klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Malcu.
Zwiedzanie budynku tym razem rozpoczęło się w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie młodzi goście mieli możliwość przymierzyć piękny łańcuch, w którym upoważnieni pracownicy urzędu udzielają ślubów, jak również zobaczyć księgę metrykalną, w której dawniej rejestrowano urodzenia mieszkańców.
Kolejnym punktem było biuro Rady Miejskiej, gdzie rozmawiano o herbie Kęt i zadaniach, jakie są w kompetencji sołtysa wsi.
W Kancelarii Urzędu uczniów z Malca przywitał burmistrz Gminy Kęty Marcin Śliwa, któremu towarzyszyli zastępcy: Rafał Ficoń i Marcin Blok oraz Skarbnik Gminy Grażyna Zątek.
Dzieci zwiedziły gabinety burmistrzów, dowiedziały się, co należy do obowiązków kierownictwa magistratu. Nie brakowało również chętnych, by zasiąść w fotelu burmistrza.
Na zakończenie goście udali się do sali sesyjnej. Tutaj przegłosowano prawie jednomyślnie propozycję zgłoszoną przez dzieci - budowę chodników w newralgicznych miejscach Malca, co wpłynęłoby znacznie na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców wsi.

