Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Uczniowie z Malca odwiedzili Urząd Gminy

Dzisiaj, 23 października, Urząd Gminy Kęty odwiedzili uczniowie klasy 2 ze Szkoły Podstawowej w Malcu. 

Zwiedzanie budynku tym razem rozpoczęło się w Urzędzie Stanu Cywilnego, gdzie młodzi goście mieli możliwość przymierzyć piękny łańcuch, w którym upoważnieni pracownicy urzędu udzielają ślubów, jak również zobaczyć księgę metrykalną, w której dawniej rejestrowano urodzenia mieszkańców.

Kolejnym punktem było biuro Rady Miejskiej, gdzie rozmawiano o herbie Kęt i zadaniach, jakie są w kompetencji sołtysa wsi.

W Kancelarii Urzędu uczniów z Malca przywitał burmistrz Gminy Kęty Marcin Śliwa, któremu towarzyszyli zastępcy: Rafał Ficoń i Marcin Blok oraz Skarbnik Gminy Grażyna Zątek.

Dzieci zwiedziły gabinety burmistrzów, dowiedziały się, co należy do obowiązków kierownictwa magistratu. Nie brakowało również chętnych, by zasiąść w fotelu burmistrza.

Na zakończenie goście udali się do sali sesyjnej. Tutaj przegłosowano prawie jednomyślnie propozycję zgłoszoną przez dzieci - budowę chodników w newralgicznych miejscach Malca, co wpłynęłoby znacznie na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych mieszkańców wsi.

Galeria zdjęć

_DSC0199 _DSC0205 _DSC0207 _DSC0211 _DSC0213 _DSC0218 _DSC0220 _DSC0221 _DSC0222 _DSC0223 _DSC0224 _DSC0226 _DSC0227 _DSC0228 _DSC0229 _DSC0230 _DSC0231 _DSC0233 _DSC0235 _DSC0238 _DSC0241 _DSC0244 _DSC0250 _DSC0266 _DSC0269 _DSC0270 _DSC0274 _DSC0276 _DSC0280 _DSC0281 _DSC0288 _DSC0292 _DSC0293 _DSC0295 _DSC0297 _DSC0298 _DSC0299 _DSC0300 _DSC0301 _DSC0302 _DSC0303 _DSC0304 _DSC0310 _DSC0315 _DSC0318 _DSC0329 _DSC0330 _DSC0331 _DSC0335 _DSC0337 _DSC0340 _DSC0341 _DSC0346 _DSC0345 _DSC0351 _DSC0349 _DSC0356 _DSC0367 _DSC0371 _DSC0370
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności