Mistrzostwa Gminy Kęty w piłce nożnej chłopców i dziewcząt szkół podstawowych już za nami!
Dwudniowe zmagania przyniosły mnóstwo sportowych emocji, pięknych akcji i niezapomnianych chwil. Przez dwa dni rywalizacji na boiskach TS Hejnał Kęty wystąpiły aż 23 zespoły - dziewcząt i chłopców - reprezentujące wszystkie szkoły podstawowe z terenu Gminy Kęty.
Turniej był nie tylko okazją do sportowej rywalizacji, ale również do integracji uczniów, trenerów oraz nauczycieli. Wspaniała atmosfera, gra fair play i ogromne zaangażowanie wszystkich uczestników sprawiły, że wydarzenie przebiegło na bardzo wysokim poziomie i dostarczyło wielu pozytywnych emocji.
Serdeczne podziękowania kierujemy do TS Hejnał Kęty za świetne przygotowanie obiektu oraz doskonałe warunki do rozegrania zawodów. Dziękujemy również Gminie Kęty za ufundowanie pucharów dla najlepszych drużyn.
Szczególne podziękowania składamy Panu Markowi Haczkowi za pomoc i wsparcie w organizacji mistrzostw.
Podziękowania należą się również Marcelowi i Martynie z Gminy Kęty, który zadbali o techniczną stronę wydarzenia oraz uwiecznili całe mistrzostwa na fotografiach.
Serdeczne słowa uznania kierujemy także do obsługi sędziowskiej – studentów kierunku wychowania fizycznego Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu, którzy przez dwa dni profesjonalnie prowadzili zawody. Dzięki ich zaangażowaniu, odpowiedzialności oraz bardzo dobrej organizacji mecze przebiegały sprawnie, w sportowej atmosferze i zgodnie z zasadami fair play.
Głównymi koordynatorami wydarzenia byli nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Kętach – Tomasz Sysak oraz Grzegorz Szulca , którym należą się słowa uznania za organizację i przeprowadzenie całego turnieju.
KLASYFIKACJA KOŃCOWA – 14 MAJA 2026
Dziewczęta klasy IV–VI
- 1 Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach – awans do zawodów powiatowych
- 2 Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętach
- 3 Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach
Chłopcy klasy IV–VI
- 1 Szkoła Podstawowa w Bielanach – awans do zawodów powiatowych
- 2 Szkoła Podstawowa w Bulowicach
- 3 Szkoła Podstawowa w Malcu
- 4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach
- 5. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
- 6. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętach
- 7. Szkoła Podstawowa w Witkowicach
- 8. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach
- 9. Szkoła Podstawowa w Łękach
KLASYFIKACJA KOŃCOWA – 15 MAJA 2026
Dziewczęta klasy VII–VIII
- 1 Szkoła Podstawowa w Malcu – awans do zawodów powiatowych
- 2 Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętach
Chłopcy klasy VII–VIII
- 1 Szkoła Podstawowa w Bulowicach – awans do zawodów powiatowych
- 2 Szkoła Podstawowa w Witkowicach
- 3 Szkoła Podstawowa w Bielanach
- 4. Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach
- 5. Szkoła Podstawowa w Malcu
- 6. Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach
- 7. Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi
- 8. Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętach
- 9. Szkoła Podstawowa w Łękach
Gratulujemy wszystkim drużynom udziału, sportowej postawy oraz walki do samego końca!
Do zobaczenia podczas kolejnych edycji Mistrzostw Gminy Kęty!
Organizatorzy / fot. Marcel Ligęza / M.H
