Kęcka Piątka - Edycja 2026!
W niedzielę, 24 maja, odbył się bieg uliczny „Kęcka Piątka” zorganizowany przez Gminę Kęty oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kętach. Wydarzenie przyciągnęło wielu miłośników aktywności fizycznej i sportowej rywalizacji – na listach startowych znalazło się 280 zapisanych zawodników, a na trasę ostatecznie wyruszyło 257 uczestników. Dopisała również piękna pogoda, która stworzyła doskonałe warunki do biegania i wspólnego spędzenia czasu.
Podczas wydarzenia obecni byli włodarze Gminy Kęty: Pan Marcin Śliwa – Burmistrz Gminy Kęty, Pan Rafał Ficoń – I zastępca Burmistrza oraz Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Gminy Kęty Pani Aneta Bogacz i Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętach Pan Jakub Grabski, którzy czynnie brali udział w organizacji eventu.
Zgodnie z planem, punktualnie o godzinie 11:00, sygnał do startu dał Pan Marcin Śliwa, oficjalnie inaugurując tegoroczną edycję biegu. Nie zabrakło sportowych emocji oraz dobrej energii. Fundatorem pucharów oraz nagród głównych w klasyfikacji generalnej była Gmina Kęty.
Pozostałe nagrody ufundowali sponsorzy, którym serdecznie dziękujemy: Grupa Kęty, Grupa Buena – palarnia kawy, iFiit, Fizjostrefa, AW Optyk Borysławscy, Fitcrank, Studio Treningu Kozy Angelika Noga oraz Żaneta Siwiec.
Pakiet startowy dla każdego zawodnika powstał dzięki firmom: Gmina Kęty, Grupa Buena – palarnia kawy, iFitt, AW Optyk Borysławscy, Aksam – Beskidzie przekąski, Beskid Media, OSiR w Kętach. Dziękujemy wolontariuszom z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Kętach za ogromne zaangażowanie i pomoc w sprawnej organizacji biegu.
Podziękowania składamy pracownikom Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Gminy w Kętach za przygotowanie punktu z wodą, dzięki któremu zawodnicy mogli nawodnić się na półmetku biegu.
AW Optyk Borysławscy – dziękujemy za zorganizowanie strefy kibica, która stworzyła wyjątkową atmosferę dopingu i wspólnego przeżywania sportowych emocji.
Wyrazy uznania kierujemy również do Maltańskiej Służby Medycznej, funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Kętach oraz Komendy Powiatowa Policji w Oświęcimiu za czuwanie nad bezpieczeństwem uczestników, a także druhów ochotników z jednostek OSP za nieocenione wsparcie i zabezpieczenie trasy wydarzenia.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, kibicom oraz osobom zaangażowanym w organizację tego wyjątkowego dnia. Dzięki Wam „Kęcka Piątka” była nie tylko sportowym wydarzeniem, ale także świętem wspólnoty, aktywności i pozytywnej energii.
Kęcką Piątkę tworzymy MY WSZYSCY. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY wszystkim i każdemu z osobna.
Do zobaczenia ZA ROK!
OSiR w Kętach / fot. Marcel Ligęza, OSiR
