Młodzież z Dąbrowskiej odwiedziła kęcki magistrat
Dzisiaj w godzinach popołudniowych budynek Urzędu Gminy Kęty gościł młodzież z Powiatowego Zespołu Szkół nr 9 im. M. Dąbrowskiej. Podróż po kęckim urzędzie rozpoczęła się od odwiedzenia kancelarii, gdzie gości powitał Burmistrz Gminy Kęty Marcin Śliwa, I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty Rafał Ficoń oraz wtopiony w młodzież II Zastępca Burmistrza Gminy Kęty Marcin Blok.
Burmistrz opowiedział pokrótce o działalności urzędu, w tym swojej roli, roli swoich zastępców oraz jak wygląda jego przeciętny dzień. Zainteresowana młodzież uważnie słuchała, a następnie był czas na zadawanie pytań. Kolejnym punktem zwiedzania był korytarz, w którym znajdują się relikwie przeszłości, w postaci chociażby tablicy pamiątkowej kapsuły czasu, która nosi przesłanie dla następnych pokoleń.
Po wspólnym zdjęciu młodzież mogła zobaczyć również siedzibę Wydziału Zarządzania Kryzysowego oraz Urzędu Stanu Cywilnego. Kulminacyjnym punktem spotkania było wejście na salę sesyjną, gdzie opowiadano o Radzie Miejskiej, Młodzieżowej oraz Senioralnej. W sali czekały na młodzież upominki oraz słodki poczęstunek.
Uczniowie odwiedzili również Biuro Rady Miejskiej, Wydział Gospodarki Nieruchomościami, a swoje zwiedzanie zakończyli w Wydziale Infrastruktury Gminnej.
Dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że spodobała Wam się ta krótka podróż po urzędzie. Czekamy na Was na miejscu!
Marcel Ligęza

