Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Mistrzostwa Polski Juniorek U20 udane dla kęckich sztangistek

Mistrzostwa Polski Juniorek U20 w Nowym Tomyślu był bardzo udany dla sztangistek z gminy Kęty — Neli Gałuszki i Natalii Kóski. 


Nela Gałuszka miała okazję zawalczyć o miejsce na podium, przy okazji ustanawiając rekord życiowy — 66 kg! Ten wynik uplasował ją na piątym miejscu. W kolejnej rywalizacji zaliczyła podrzut na 76 i 80 kg. Próba pobicia kolejnego rekordu życiowego — tym razem w wysokości 85 kg — zakończyła się niestety niepowodzeniem. Nie umniejsza to jednak umiejętnościom i determinacji Neli! Ostatecznie osiągnęła piąte miejsce w klasyfikacji końcowej kategorii 71 kg. 

Jednocześnie podczas imprezy zadebiutowała Natalia Kóska, zaliczając 41 kg w rwaniu oraz 53 kg w podrzucie. W dwuboju uplasowała się na 13. miejscu w kategorii 55 kg. Należy uznać to zatem za bardzo udany debiut. 

Warto też wspomnieć, że czołowa piątka zawodniczek nie zaliczyła tylko 2 prób na 30, co świadczy o przygotowaniu kęczanek do zawodów. Następnym wydarzeniem, podczas którego dziewczyny zawalczą o medale, będą Mistrzostwa Polski AZS 10 maja w Białej Podlaskiej. 

 

M.H, fot. KPC Hejnał Kęty 

 

 

 

 

 

 

 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności