GVM Carint i UMKS Kęczanin Kęty ponownie podpisują umowę o współpracy
21 maja w Miejscu Aktywności Mieszkańców Rynek 13 firma GVM Carint, specjalizująca się w kardiologii oraz klub sportowy UMKS Kęczanin Kęty po raz drugi zawarły porozumienie, kontynuując dotychczasową współpracę. Pierwsza umowa, podpisana 19 czerwca 2024 r., zapoczątkowała wspólne działania w obszarze profilaktyki zdrowotnej, kardiologii i promowania aktywnego stylu życia wśród młodzieży.
Jak podkreślił prezes GVM Carint Sebastian Kawalec znaczenie sportu w profilaktyce zdrowotnej jest kluczowe: "Jako spółka medyczna, która codziennie ratuje życie i zdrowie, doskonale wiemy, jak istotna jest aktywność fizyczna. Od 16 lat działamy w powiecie oświęcimskim, lecząc serca przy szpitalu powiatowym w Oświęcimiu. Połączenie zdrowia, serca i sportu ma dla nas jedno rozwiązanie – dalsze wspieranie Kęczanina."
Prezes UMKS Kęczanin Kęty Marek Błasiak podkreślił wagę tej współpracy: "Jesteśmy ogromnie wdzięczni firmie GVM Carint za dostrzeżenie potrzeby takiego partnerstwa. To model, który naszym zdaniem powinien być powszechny w polskim sporcie. Pracujemy u podstaw, a wsparcie GVM to potwierdzenie, że nasza praca ma sens i jest potrzebna."
Obecny na spotkaniu I zastępca burmistrza Gminy Kęty Rafał Ficoń zwrócił uwagę na rolę mecenatu sportowego: "Samorządy wspierają sport, ale profesjonalne szkolenie wymaga dodatkowych funduszy. Każda taka inicjatywa to powód do radości i uznania. Cieszymy się, że ten model współpracy trwa, łącząc zdrowie i sport w spójny, przemyślany sposób."
Jak przypomniał Prezes GVM Carint, zaangażowanie firmy w rozwój sportowy było inspirowane działaniami wojewody małopolskiego Krzysztofa Jana Klęczara, jednocześnie podkreślając, że projekt współpracy sportowej będzie kontynuowany. Na zakończenie życzył wszystkim zawodnikom sukcesów, ale przede wszystkim radości z uprawiania sportu.
M.H., fot. GVM Carint


