Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Grill, kiełbasa… i piłka nożna! - Zapowiedź piłkarskiego tygodnia w gminie Kęty

 

Jesteśmy dopiero w środku tygodnia, ale wojaże piłkarskie drużyn z naszej gminy rozpoczynają się już dzisiaj. Jeden z zespołów w związku z tym rozegra na przestrzeni tego tygodnia dwa spotkania. 
 

 

Sekcja środkowo-tygodniowa 

 

Kolejny krok w walce o awans

Niwa Nowa Wieś (3.) - Przebój Wolbrom (11.) (V Liga)
Czwartek, 1 maja, 16:00

 

Po tygodniu przerwy, na stadion przy ul. Świętego Floriana wraca Niwa Nowa Wieś.

Najsilniejsza drużyna w naszej gminie podejmować będzie się starcia z przyjezdnym Przebojem Wolbrom. 

Goście rundę wiosenną na pewno wyobrażali sobie inaczej, gdyż na ten moment notują passę pięciu spotkań bez wygranej, a cztery ostatnie mecze przegrali. 

Jest to oczywiście skrajnie odmienne od sytuacji Niwy, która w tym roku ma już na swoim koncie cztery zwycięstwa, dwa remisy i dwie porażki. 

Ostatnie spotkanie między tymi ekipami odbyło się we wrześniu zeszłego roku. Wówczas, w ramach 8. kolejki, Niwa Nowa Wieś wywiozła z Wolbromia trzy punkty. 

 

 

Podtrzymać dobrą formę

Orzeł Witkowice (14.) - Fablok Chrzanów (16.) (Liga Okręgowa)
Czwartek, 1 maja, 11:00

 

Kibiców naszej lokalnej piłki na pewno cieszą dwa ostatnie spotkania Orła Witkowice. Witkowiczanie przebudzili się z zimowego snu i wydaje się, że wracają na dobre tory. Rezultaty innych drużyn, które walczą o utrzymanie w lidze okręgowej, również układają się idealnie dla reprezentantów gminy Kęty. 

Do Witkowic w czwartek przyjeżdża najsłabsza drużyny ligi – Fablok Chrzanów. Goście nie wygrali już od 15 spotkań – 235 dni, czyli ponad 7,5 miesiąca. Wyniki przyjezdnych nie wyglądają najlepiej, niemniej jednak sam Orzeł pokazał w meczu derbowym z Brzeziną Osiek, że nie warto z góry skreślać przeciwnika w kryzysie. 

Orzeł spotkał się z Fablokiem zeszłej rundy, wywożąc z Chrzanowa jeden punkt. 

Jako ciekawostkę można tutaj przytoczyć fakt, że w tym meczu padło tyle samo goli, co czerwonych kartek – dwa. 

 

 

Powrót do Kęt

TS Hejnał Kęty (5.) - Zatorzanka Zator (13.) (A-klasa)
Środa, 30 kwietnia, 18:00

 

Dzisiaj swoje spotkanie rozegra TS Hejnał Kęty. Do Kęt przyjeżdża Zatorzanka Zator, która od dłuższego czasu szoruje po dnie tabeli Oświęcimskiej A-klasy. W tym roku przeciwnicy kęczan przegrali swoje wszystkie mecze. 

Hejnał w ostatnim bezpośrednim spotkaniu z Zatorzanką wygrał 1:2. 

 

 

Wyjazd do outsidera ligi

Sygnał Włosienica (14.) - Soła Łęki (8.) (A-klasa)
Środa, 30 kwietnia, 17:30

 

W miniony weekend Soła Łęki zaliczyła pierwsze ligowe zwycięstwo w tym roku. Dzisiaj stanie przed kolejną szansę na trzy punkty, wybierając się do Włosienicy. Tamtejszy Sygnał w tym sezonie nie poczuł jeszcze smaku ani jednego punktu.

Soła rozpoczynała sezon 2024/2025 właśnie od spotkania z Sygnałem Włosienica. Łęczanie po hattricku Adama Żmudy pokonali gości z Włosienicy 3:2. 

 

 

B-klasa też gra!

LKS Bulowice (6.) - LKS Harmęże (3.) (B-Klasa)
Środa, 30 kwietnia, 18.00 

 

Nie tylko A-klasa rozgrywa dziś swoje spotkania. Jedyna drużyna z naszego regionu grająca ligę niżej – LKS Bulowice – także przygotowuje się do meczu. 

Bulowiczanie staną dziś przed szansą na zwycięstwo, na które czekają już od miesiąca. Do Bulowic przyjeżdża trzecia drużyna ligi, LKS Harmęże. 

W tym sezonie drużyny zmierzyły się ze sobą już dwa razy. Najbliższe czasowo spotkanie odbyło się w październiku i skończyło się podziałem punktów. W przekroju całego meczu padło aż 8 bramek, po cztery dla każdej z drużyn. 

 

 

Sekcja weekendowa

 

Domowe zmagania w Malcu 

Zgoda Malec (9.) - Skawa Podolsze (12.) (A-klasa)
Niedziela, 4 maja, 17:00. 

 

Zgoda Malec dobrze rozpoczęła wiosnę 2025. Malczanie potknęli się dotychczas tylko raz, na wyjeździe z Iskrą Brzezinka, która od początku roku przechodzi formą samych siebie. Remis 4:4 z rezerwami Unii Oświęcim w poprzedni weekend to bez wątpienia również dobry wynik, który potwierdza tezę z początku tego wątku. 

W najbliższą niedzielę do gminy Kęty zawita Skawa Podolsze, będąca trzecią drużyną od końca Oświęcimskiej A-klasy. Skawa w ubiegły weekend przerwała passę czterech porażek z rzędu, wygrywając z Zatorzanką Zator 4:2. 

Końcówką września zeszłego roku obydwie drużyny spotkały się z sobą. Zgoda Malec pokonała wówczas na wyjeździe Skawę 3:0. 

 

 

Drugi mecz

Soła Łęki (8.) - Przeciszovia Przeciszów (4.) (A-klasa)
Niedziela, 4 maja, 17:00

 

Soła Łęki w tym tygodniu rozegra dwa spotkania, przy czym środowy wyjazd do Włosienicy wydaje się być łatwiejszym meczem od niedzielnego przyjazdu Przeciszovii do Łęk. Piłkarze z Przeciszowa (w przeciwieństwie do Sygnału) są w czubie tabeli. 

Przeciszovia dwa tygodnie temu przegrała z Hejnałem w Kętach, a ostatnim razem, kiedy mierzyła się z Sołą, przegrała u siebie 2:3. 

 

Piłkarze w trakcie gry w football na stadionie

 

tekst i fot. Marcel Ligęza

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności