Eliminacje powiatowych igrzysk młodzieży w siatkówce dziewcząt i chłopców
2 kwietnia 2025 r. w hali OSIR Kęty odbyły się eliminacje Powiatowych Igrzysk Młodzieży w siatkówce dziewcząt i chłopców.
Organizatorem zawodów był SZS Oświęcim wraz ze szkołami: ZSP Witkowice (p. D.Chyl / p. T.Dutka) oraz SP nr 1 Kęty (p. I.Sidło), patronatu udzielił również Burmistrz Gminy Kęty.
Zawody rozegrano równocześnie dla chłopców i dziewcząt. Eliminacje w grupie chłopców rozegrano systemem pucharowym. Rywalizowały ze sobą szkoły: ZSP Brzezinka, ZSP nr 4 Brzeszcze, SPS nr 8 Óświęcim, SP nr 1 Kęty.
Wyniki końcowe:
1 miejsce: SP nr 1 Kęty
2 miejsce: ZSP nr 4 Brzeszcze
3 miejsce: SP nr 8 Oświęcim
4 miejsce: ZSP Brzezinka.
Eliminacje w grupie dziewcząt rozgrywano w 2 grupach systemem „każdy z każdym”. Rywalizowały szkoły: SP nr 2 Oświęcim, SP nr 1 Przeciszów, ZSP nr 4 Brzeszcze, ZSP Polanka Wielka, ZSP Brzezinka, ZSP Witkowice. Zwycięzcy z grupy grali o finał, drużyna zajmująca drugie miejsce w grupie walczyła o miejsce trzecie.
Wyniki końcowe:
1 miejsce: SP nr 2 Oświęcim
2 miejsce: SP nr 1 Przeciszów
3 miejsce: ZSP Witkowice
4 miejsce: ZSP nr 4 Brzeszcze
5 miejsce: ZSP Polanka Wielka
6 miejsce: ZSP Brzezinka.
Zawody przebiegły w atmosferze emocjonującej rywalizacji i dobrej zabawy.
Dagmara Chyl, ZSP Witkowice

