Uczniowie ZSP3 w projekcie „Razem z Grupą” GK
W dniu 20.05 uczniowie klas 1-3 brali udział w warsztatach dietetyczno–kulinarnych w naszej szkole, prowadzone przez p. Annę Kasperkiewicz – dietetyka oraz specjalistę w dziedzinie żywienia. Po wstępnych przygotowaniach – umyciu rąk i utworzeniu miejsca do pracy przyszedł czas na część teoretyczną. Uczniowie dowiedzieli się, jak dokonywać właściwych wyborów, by spożywane przez nich posiłki były smaczne, zdrowe i wartościowe. Poznali również podział barwników spożywczych (sztuczne/naturalne) oraz przyczynę dodawania ich do wielu produktów. Na drodze doświadczeń odszukaliśmy barwniki zarówno w cukierkach, jak i kapuście. Kilka z nich posłużyło nam do kolejnego eksperymentu – barwienia białych róż. Ostatnim etapem było samodzielne przygotowanie przez dzieci zdrowego posiłku – od początku do końca. Pszenny placek, w połączeniu ze zdrowymi dodatkami dobieranymi według uznania (brokuł, szpinak, ser żółty, sos pomidorowy i inne), zapewnił uczniom dobre samopoczucie i energię do działania. Odkrywanie poprzez działanie okazało się najlepszą formą nauki i przyswajania wiedzy.
Opisane warsztaty odbyły się w ramach grantu przyznanego naszej szkole w ramach projektu „Razem z Grupą”. To właśnie GK Kęty była głównym sponsorem spotkania uczniów klas 1-3 z profesjonalnym dietetykiem, za co serdecznie dziękujemy. Również w tym miejscu kierujemy podziękowania rodzicom Jagody – uczennicy klasy 3a: p. Klaudii oraz p. Pawłowi za zgłoszenie nas do projektu oraz pomoc w realizacji na poszczególnych jej etapach. Dzięki GK Kęty oraz rodzicom Jagody nasi wychowankowie mogą rozwijać się w ciekawy sposób. Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego projektu.
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kętach

