Sobotni rajd na Kiczere
W sobotę 13 września, z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi wzięli udział w rajdzie górskim na Kiczerę.
W wyprawie, z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczyło 42 uczniów z klas 4-8 oraz opiekunowie: Magdalena Węglińska, Zofia Dudek, Patrycja Kasperczyk i Remigiusz Hadka.
Podczas wędrówki był czas na integracje, rozmowy i wzajemną pomoc w pokonywaniu trudności na trasie.
Na szczycie Kiczery (827m n.p.m.) można było podziwiać przepiękne widoki, które rozpościerały się w malowniczej scenerii. Dalsze atrakcje przy słonecznej pogodzie to wspólne rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbasek a w drodze powrotnej postój na lody.
Jako koordynatorki kolejnego już rajdu zauważamy, iż z każdym wyjazdem mamy coraz więcej chętnych dzieci i młodzieży. Ogromnie nas cieszy, że uczniowie zgłaszają się z własnej inicjatywy i chcą w taki sposób spędzić sobotni, wolny dzień. Czasem wychodzą na szlak po raz pierwszy w życiu, pokonują swoje słabości a na końcu, gdy dotrą na wyznaczony szczyt doceniają wysiłek, który włożyli. Takie rajdy kształtują u dzieci i młodzieży wiele wartości i właściwych postaw-ale najważniejsze, że wspólnie spędzamy aktywnie czas wolny
To był udany, bo aktywny czas!
M. Węglińska/Z. Dudek/P. Kasperczyk
