Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Sobotni rajd na Kiczere

W sobotę  13 września, z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi wzięli udział w rajdzie górskim na Kiczerę. 

W wyprawie, z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego uczestniczyło 42 uczniów z klas 4-8 oraz opiekunowie: Magdalena Węglińska, Zofia Dudek, Patrycja Kasperczyk i Remigiusz Hadka.

Podczas wędrówki był czas na integracje, rozmowy i wzajemną pomoc w pokonywaniu trudności na trasie. 

Na szczycie Kiczery (827m n.p.m.) można było podziwiać przepiękne widoki, które rozpościerały się w malowniczej scenerii. Dalsze atrakcje przy słonecznej pogodzie to wspólne rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbasek a w drodze powrotnej postój na lody. 

Jako koordynatorki kolejnego już rajdu zauważamy, iż z każdym wyjazdem mamy coraz więcej chętnych dzieci i młodzieży. Ogromnie nas cieszy, że uczniowie zgłaszają się z własnej inicjatywy i chcą w taki sposób spędzić sobotni, wolny dzień. Czasem wychodzą na szlak po raz pierwszy w życiu, pokonują swoje słabości a na końcu, gdy dotrą na wyznaczony szczyt doceniają wysiłek, który włożyli. Takie rajdy kształtują u dzieci i młodzieży wiele wartości i właściwych postaw-ale najważniejsze, że wspólnie spędzamy aktywnie czas wolny 

To był udany, bo aktywny czas!

M. Węglińska/Z. Dudek/P. Kasperczyk

Galeria zdjęć

Sobotni rajd na Kiczere  7 Sobotni rajd na Kiczere  6 Sobotni rajd na Kiczere  5 Sobotni rajd na Kiczere  4 Sobotni rajd na Kiczere  3 Sobotni rajd na Kiczere  2 Sobotni rajd na Kiczere  1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności