„Drugie życie dżinsów” – warsztaty Trzynastkowej Fabryki Ekogadżetów
2 czerwca w Miejscu Aktywności Mieszkańców Rynek 13 odbyły się trzecie warsztaty w ramach Trzynastkowej Fabryki Ekogadżetów, realizowanej w projekcie „Kęty – aktywnie i zielono”.
Podczas warsztatów „Drugie życie dżinsów – breloki i akcesoria” uczestnicy poznali inspirujące sposoby ponownego wykorzystania materiału dżinsowego. Warsztaty pokazały, że nieużywane już ubrania mogą zyskać nowe funkcje i stać się ciekawymi, praktycznymi przedmiotami.
Ze skrawków materiału powstały kreatywne breloki oraz drobne akcesoria. Uczestnicy poznali podstawy pracy z grubszą tkaniną, ucząc się prostych technik szycia i łączenia materiałów. Dzieci rozwijały zdolności manualne, kreatywność oraz cierpliwość, natomiast dorośli mieli okazję doskonalić umiejętności rękodzielnicze i odkryć potencjał upcyklingu w codziennym życiu.
Serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne spotkania, podczas których nie zabraknie nowych inspiracji oraz ekologicznych pomysłów na kreatywne działania!

Projekt pn. „Kęty – aktywnie i zielono” jest współfinansowany z Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027, Priorytet 8 Fundusze europejskie dla sprawiedliwej transformacji Małopolski Zachodniej, Działanie 8.4 Inicjatywy lokalne na rzecz transformacji, typ A. Lokalne inicjatywy społeczne.
Biuro Projektu
