Logo Urzędu Miejskiego Kęty

GMINNE IGRZYSKA W MINI PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW

10 marca 2023 roku w hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Kętach odbyły się Gminne Igrzyska w Mini Piłce Siatkowej Chłopców. Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Kęty  Krzysztof Jan Klęczar. Organizatorem Turnieju był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Kętach.

Do rywalizacji przystąpiło 8 zespołów reprezentujących szkoły naszej gminy:

  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Kętach,
  • Szkoła Podstawowa nr 2 w Kętach,
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Kętach,
  • Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi,
  • Szkoła Podstawowa w Malcu,
  • Szkoła Podstawowa w Bielanach,
  • Szkoła Podstawowa w Łękach,
  • Szkoła Podstawowa w Bulowicach.

Zawodników i przybyłych gości, w tym pana Burmistrza Krzysztofa Jana Klęczara, panią Dyrektor Infrastruktury Społecznej Anetę Bogacz przywitała pani Dyrektor ZSP nr 3 Lidia Danek.

Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach w systemie każdy z każdym. Dobór drużyn do grup wyłoniło losowanie:

igrzyska_chłopców 

Zwycięzcy swoich grup oraz te drużyny, które zajęły drugie miejsca stworzyły grupę finałową.

W rywalizacji o I miejsce zmierzyły się drużyny Szkoły Podstawowej nr 2 z Kęt i Szkoły Podstawowej z Malca. Po zaciekłej rywalizacji, 2:1 zwyciężyła SP nr 2 w Kętach. O trzecie miejsce rywalizowały drużyny Szkoły Podstawowej nr 1 z Kęt i Szkoły Podstawowej z Bulowic. W meczu tym zwyciężyli zawodnicy SP nr 1.

Końcowa klasyfikacja zawodów przedstawiła się następująco:

1.     Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 z Kęt,

2.     Miejsce - Szkoła Podstawowa z Malca,

3.     Miejsce - Szkoła Podstawowa nr 1 z Kęt.

Zwycięskie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary.

Obsługa sędziowska turnieju to absolwenci naszej szkoły oraz uczennice klasy ósmej. Dziękujemy za pomoc w przeprowadzeniu zawodów. Oprócz zaciekłej rywalizacji sportowej zawodnicy i opiekunowie stworzyli miłą i sympatyczną atmosferą. Turniej był dobrą formą aktywności fizycznej oraz integracji dzieci i nauczycieli z całej gminy Kęty.

Trzeba zaznaczyć, że zawody odbyły się zgodnie z kalendarzem Szkolnego Związku Sportowego, a zwycięzcy turnieju będą reprezentować gminę Kęty na zawodach powiatowych.

Wszystkim uczestnikom, nauczycielom, obsłudze sędziowskiej, dziękujemy za uczestnictwo i  pełną zaangażowania rywalizację sportową. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów na arenie zawodów powiatowych. Szczególne podziękowania składamy Panu Burmistrzowi za objęcie patronatem zawodów, pokrycie kosztów przedsięwzięcia, a pracownikom Urzędu Gminy w Kętach za wsparcie organizacyjne.

Barbara Sikora

Galeria zdjęć

zaody14p zawody zawody1 zawody2 zawody3 zawody4 zawody5 zawody7 zawody10 zawody11 zawody12 zawody13
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności