Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Trzecioklasiści z SP 2 Kęty na Małopolskich Igrzyskach Dzieci w Grach i Zabawach

7 grudnia, w mroźny poranek, najmłodsi sportowcy z kęckiej ,,Dwójki" pojechali do Mszany Dolnej na wojewódzki turniej gier i zabaw - "Mały Mistrz". W zawodach SZS reprezentowaliśmy powiat oświęcimski. Do rywalizacji zgłosiły się szkoły z Brzeska, Słopnic, Węgrzyc Wielkich, Myślenic, Niepołomic, Poręby Wielkiej, Skawicy i Rozdziela. Zespoły z poszczególnych szkół podzielone zostały na 3 tury i rywalizując w 12 zabawach wykonywały poszczególne konkurencje na czas.

Zawody w grach i zabawach dla klas 1-3 to debiut kęckiej szkoły, która w tym roku musiała uznać wyższość rywali prezentujących niezwykłe wysoki poziom sportowy. Wygrała szkoła z Brzeska, która zdobyła imponującą liczbę 91 pkt, a my uplasowaliśmy się na 9 miejscu zdobywając 39 pkt.

Wszystkie szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, a zespoły za miejsca I-III nagrodzono medalami.

Uczniowie z Kęt zaprezentowali się dobrze, wykazali się sprawnością, umiejętnościami i zespołowością, a przede wszystkim radością z udziału w tej wyjazdowej imprezie. Wiedzą już, że by sięgać po medale w takiej imprezie, trzeba dużo trenować i uważnie ćwiczyć na zajęciach wf, a najlepiej dodatkowo uczestniczyć w pozaszkolnych zajęciach sportowych.