Logo Urzędu Miejskiego Kęty

„Sportowo, kolorowo i kulturalnie” – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy

 

 

W dniach 23-30 czerwca 2024 roku w malowniczym Darłówku nad polskim morzem, odbyła się wyjątkowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy pod tytułem „Sportowo, kolorowo i kulturalnie”. Organizatorem wymiany była kęcka Fundacja „Gotowi do działania” przy wsparciu finansowym Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży oraz Ministerstwa Edukacji. Wydarzenie zgromadziło czterdziestu uczestników z obu krajów, którzy przez osiem dni integrowali się, uczestnicząc w licznych zadaniach, zabawach i wydarzeniach kulturalnych.

 

Program wymiany był niezwykle różnorodny i wypełniony po brzegi ciekawymi aktywnościami. Młodzież brała udział w wielu sportowych zajęciach, takich jak gry zespołowe, gra w siatkówkę oraz np budowanie zamków z piasku. Nie zabrakło także gier terenowych, które pozwalały na współpracę i rywalizację w duchu fair play.

Jednym z tematów wymiany była wspólna słowiańska tradycja, co znalazło swoje odzwierciedlenie w wielu zaplanowanych aktywnościach. Uczestnicy mieli okazję puszczać wianki na wodzie oraz wziąć udział w wieczorze legend, podczas którego każda grupa przygotowała inscenizację wybranych mitów. Te wydarzenia nie tylko pozwoliły na lepsze poznanie kultury sąsiadów, ale również zacieśniły więzi między uczestnikami.

W ramach wymiany odbyły się także Dzień Polski i Dzień Ukraiński. W tych dniach młodzież miała okazję głębiej poznać ojczyzny swoich kolegów i koleżanek oraz lepiej zrozumieć i docenić bogactwo kulturowe obu narodów.

Kreatywność młodzieży znalazła swoje ujście w nagraniu teledysku i piosenki przygotowanej specjalnie na tę okazję. Słowa do utworu napisał Łukasz Baruś, a muzykę skomponował Michał Wódz. Piosenka stała się hymnem tego spotkania. Teledysk, pełen kolorowych ujęć i radosnych chwil, został nagrany w pięknych plenerach Darłówka.

Nie zabrakło także wspólnych zabaw, takich jak flashmob na plaży, który przyciągnął uwagę zarówno uczestników wymiany, jak i lokalnych mieszkańców. Wszyscy bawili się znakomicie, a taneczne układy i śmiech wypełniały całe nadmorskie miasteczko.

Wymiana młodzieżowa „Sportowo, kolorowo i kulturalnie” była nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale także ważnym krokiem w budowaniu mostów między młodymi ludźmi z Polski i Ukrainy. Wspólne przeżycia, wyzwania i radości z pewnością pozostaną w ich pamięci na długo. 

Dzięki takim inicjatywom możliwe jest budowanie trwałych relacji międzynarodowych i promowanie wartości takich jak przyjaźń, współpraca i wzajemny szacunek. Darłówko stało się miejscem, gdzie młodzież z dwóch różnych krajów mogła poczuć się jak jedna wielka rodzina, a ich wspólne działania będą inspiracją dla przyszłych pokoleń.

Wymiana „Sportowo, kolorowo i kulturalnie” pokazała, że sport, muzyka i kultura są doskonałymi narzędziami do budowania międzynarodowej wspólnoty. Dzięki zaangażowaniu uczestników oraz organizatorów, wydarzenie to zakończyło się sukcesem, pozostawiając za sobą mnóstwo pozytywnych wspomnień i nowych przyjaźni.

 

Fundacja „Gotowi do działania”

 

Galeria zdjęć

Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 20 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 19 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 18 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 17 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 16 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 15 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 14 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 13 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 12 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 11 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 10 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 9 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 8 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 7 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 6 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 5 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 4 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 3 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 2 Sportowo, kolorowo i kulturalnie – 8-dniowa wymiana młodzieży z Polski i Ukrainy 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności