Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Szkoła Podstawowa w Malcu zdobyła podwójne 2. miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców

13 marca 2026 r. w hali OSIR w Kętach odbyły się powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Organizatorem wydarzenia była Szkoła Podstawowa w Malcu, a nad całym przebiegiem turnieju czuwali nauczyciele wychowania fizycznego - Alicja Sołtysek i Przemysław Oczkowski.

Uroczystego otwarcia dokonali I Zastępca Burmistrza Gminy Kęty Pan Rafał Ficoń, Dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Pani Aneta Bogacz oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej w Malcu Pani Renata Łuszczek.

O godzinie 9:00 rozpoczęło się oficjalne otwarcie zawodów dla chłopców. Do rywalizacji o mistrzostwo powiatu w kategorii chłopców zgłosiło się 6 szkół:

  • SP Babice,
  • SPS  8 Oświęcim,
  • SZS 1 Chełmek,
  • ZSP 4 Brzeszcze,
  • SP Piotrowice,
  • SP Malec.

Zawody rozgrywane były w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

  • I miejsce - ZSP 4 Brzeszcze,
  • II miejsce - SP Malec,
  • III miejsce - SPS 8 Oświęcim.

 

Punktualnie o 12:00 rozpoczęły się zawody dla dziewcząt.

W kategorii dziewcząt rywalizowało 7 szkół:

  • SP 1 Przeciszów,
  • SP 2 Oświęcim,
  • ZSP 4 Brzeszcze,
  • SP Babice,
  • SP Polanka Wielka,
  • SZSP 2 Chełmek,
  • SP Malec.

Drużyny rywalizowały w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”.

Klasyfikacja końcowa:

  • I miejsce - SP2 Oświęcim,
  • II miejsce - SP Malec,
  • III miejsce - ZSP4 Brzeszcze.

 

Nie można zapomnieć o obsadzie sędziowskiej w składzie Ireneusz Sidło oraz Rafał Adamowicz, którzy przez całe zawody prezentowali bardzo wysoki poziom profesjonalizmu. Sędziowie czuwali nad prawidłowym przebiegiem wszystkich spotkań, podejmując trafne i sprawiedliwe decyzje. Ich postawa i rzetelność przyczyniły się do sprawnej organizacji.

Rozgrywki piłki siatkowej odbyły się na wysokim poziomie sportowym. Młodzi zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, umiejętnościami oraz prawdziwym duchem rywalizacji fair play. Każda z drużyn godnie reprezentowała swoją szkołę, pokazując nie tylko sportowe przygotowanie, ale także wzajemny szacunek i kulturę gry. Zawody dostarczyły wielu emocji, a postawa młodych siatkarzy jest najlepszym dowodem na to, że sport szkolny rozwija zarówno talent, jak i charakter.

 

Pełna galeria zdjęć z wydarzenia dostępna jest na stronie szkoły:
https://spmalec.edukacja.kety.pl/aktualnosci/szkola-podstawowa-w-malcu-zdobyla-podwojne-2-miejsce-w-powia?page=

 

Szkoła Podstawowa w Malcu

Galeria zdjęć

Szkoła Podstawowa w Malcu zdobyła podwójne 2. miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców 6 Szkoła Podstawowa w Malcu zdobyła podwójne 2. miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców 5 Szkoła Podstawowa w Malcu zdobyła podwójne 2. miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców 4 Szkoła Podstawowa w Malcu zdobyła podwójne 2. miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców 3 Szkoła Podstawowa w Malcu zdobyła podwójne 2. miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców 2 Szkoła Podstawowa w Malcu zdobyła podwójne 2. miejsce w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności