Orzeł Witkowice zagra w finale baraży o awans do ligi okręgowej!
Już w najbliższą sobotę dobiegnie końca sezon 25/26 w Oświęcimskiej A-klasie. Chociaż zasadnicza część sezonu została już zakończona, to wciąż nie rozstrzygnięto kwestii awansu do ligi okręgowej. W finale baraży wystąpią reprezentanci gminy Kęty - Orzeł Witkowice.
Przygoda z barażami dla Witkowiczan rozpoczęła się w Spytkowicach, gdzie przyszło im rozegrać półfinałowy mecz z lokalną Astrą. Orzeł pokonał w wyjazdowym spotkaniu przedstawiciela Wadowickiej A-klasy 0:2, a na listę strzelców wpisali się Penkala oraz Hankus.
Na przeciwnym biegunie drabinki odbyło się drugie półfinałowe spotkanie, rozegrane pomiędzy Fablokiem Chrzanów a KS-em Bystrą. W regulaminowym czasie gry rywalizacja zakończyła się remisem 2:2, dlatego też mecz musiały rozstrzygnąć rzuty karne. Tu lepszą drużyną okazali się gospodarze z Bystrej, którzy wygrali 3:1.
Przed Orłem Witkowice trudne spotkanie, ale na pewno jedną z korzyści jest fakt, że rozegra ten mecz u siebie. Zapowiada się bardzo ciekawe starcie, dlatego warto przyjść na stadion w Witkowicach i wspierać swoją lokalną drużynę. Mecz z KS-em odbędzie się w sobotę (20 czerwca) o godzinie 16:00.
Trzymamy kciuki za ambitnych piłkarzy z Witkowic i wierzymy, że uda się im wrócić do ligi okręgowej!
Marcel Ligęza

