Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Ochrona Ludności i Obrona Cywilna. Obiekty zbiorowej ochrony w systemie bezpieczeństwa państwa”

Wczoraj w Krakowie odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona ochronie ludności i obronie cywilnej. W konferencji wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, w tym reprezentujący gminę Kęty Burmistrz Marcin Śliwa, a także przedstawiciele środowiska naukowego, służb oraz partnerów instytucjonalnych. Uczestnicy dyskutowali na temat wyzwań związanych z budową nowoczesnego systemu bezpieczeństwa państwa polskiego. Patronat nad konferencją objął wojewoda małopolski Krzysztof Klęczar.

W trakcie debaty jej uczestnicy wymieniali się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz wzięli pod lupę praktyczne aspekty tworzenia i funkcjonowania obiektów zbiorowej ochrony. Goście dyskutowali także na temat współpracy samorządów ze służbami, walki ze współczesnymi zagrożeniami i budowaniu odporności społecznej na ich wystąpienie. 

Wydarzenie cieszyło się sporem zainteresowaniem, a przemowy i panel dyskusyjny na pewno pomogą w wypracowaniu odpowiednich narzędzi do obrony lokalnej społeczności na wszelkie zagrożenia. 

M.L / Fot. U.B.S / Urząd Wojewódzki 

 

Galeria zdjęć

2dd94408-bf67-44e1-a9d3-22f7546609ab 6de29443-ffcb-459e-a727-e986b4f1d716 9b2ccf3e-dd2e-4f98-8523-fcf5646076dd 4406ec90-7af7-4dce-be2a-43e1e8c3b917 6036d1d1-b3bc-4016-8f17-a6e36fe2962d b2a5e1ce-15fd-4da8-8264-026d33c9559f fcb84367-bcf7-4a47-94de-49f2f9c7f990
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności