Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Ochrona Ludności i Obrona Cywilna. Obiekty zbiorowej ochrony w systemie bezpieczeństwa państwa”
Wczoraj w Krakowie odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona ochronie ludności i obronie cywilnej. W konferencji wzięli udział przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej, w tym reprezentujący gminę Kęty Burmistrz Marcin Śliwa, a także przedstawiciele środowiska naukowego, służb oraz partnerów instytucjonalnych. Uczestnicy dyskutowali na temat wyzwań związanych z budową nowoczesnego systemu bezpieczeństwa państwa polskiego. Patronat nad konferencją objął wojewoda małopolski Krzysztof Klęczar.
W trakcie debaty jej uczestnicy wymieniali się doświadczeniami, spostrzeżeniami oraz wzięli pod lupę praktyczne aspekty tworzenia i funkcjonowania obiektów zbiorowej ochrony. Goście dyskutowali także na temat współpracy samorządów ze służbami, walki ze współczesnymi zagrożeniami i budowaniu odporności społecznej na ich wystąpienie.
Wydarzenie cieszyło się sporem zainteresowaniem, a przemowy i panel dyskusyjny na pewno pomogą w wypracowaniu odpowiednich narzędzi do obrony lokalnej społeczności na wszelkie zagrożenia.
M.L / Fot. U.B.S / Urząd Wojewódzki
