Piknik Ekologiczny „Gmina Kęty dba o klimat”
Gmina Kęty serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w rodzinnym Pikniku Ekologicznym, który odbędzie się już 31 maja w Parku miejskim w Kętach na wysokości OSiR-u w godz. 12:00-16:00. Na małych i dużych uczestników imprezy czekać będzie prawdziwe zatrzęsienie eko atrakcji: stoiska tematyczne, konkursy, gry, warsztaty a także dmuchańce i pyszna strefa gastronomiczna. Tego nie można przegapić!
Nasz majowy piknik stanowi domknięcie kampanii informacyjno-edukacyjnej „Gmina Kęty dba o klimat”, realizowanej w ramach projektu „Rozwój błękitno-zielonej infrastruktury na terenie gminy Kęty”, dzięki któremu już w najbliższych tygodniach będziemy mogli cieszyć się z czterech nowych, pięknych parków kieszonkowych!
Ramowy harmonogram wydarzenia:
- 12:00 – rozpoczęcie,
- 12:10 – start animacji, warsztatów i atrakcji, w tym: komponowanie własnej herbaty, sole mineralne do kąpieli, magnesy dla Matki Ziemi, świece sojowe, a nawet… hamakowanie na łonie natury,
- 15:00 – uroczyste wręczenie nagród dla laureatów konkursu „Symfonia Natury”,
- 16:00 – zakończenie pikniku.
Podczas imprezy towarzyszyć nam będą:
- Koło Pszczelarzy w Kętach z prawdziwą pszczelą rodzinką,
- Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach z eko zabawami z robotami edukacyjnymi,
- Straż Miejska w Kętach wraz z dronem i sprzętem na co dzień służącym ekopatrolowi,
- gminny Ekodoradca,
- Nadleśnictwo Andrychów,
- Ośrodek Rehabilitacji "Mysikrólik",
- Fundacja Leśne Przebudzenie.
Państwa uwadze – oprócz powyższych – szczególnie polecamy także różnorodne tematycznie stanowiska edukacyjne. To tu pod okiem instruktorów wykonać będzie można moc ciekawych gadżetów oraz zapoznać się z tajemnicami energii wiatru, biomasy i wody. Zachęcamy także do udziału w konkursach (np. w ekologicznym kole fortuny), w których będzie można wygrać eko pakiety oszczędzania energii i wody, zawierające żarówki LED, listwy zasilające i perlatory, albo sadzonki, które pięknie ubarwią swoim nowym właścicielom balkony i ogrody!
Serdecznie zapraszamy!
-1.jpg)
Biuro projektu
„Rozwój błękitno-zielonej infrastruktury na terenie gminy Kęty”

Działania edukacyjno-ekologiczne w ramach kampanii „Gmina Kęty dba o klimat” realizowane są dzięki Funduszom Europejskim pozyskanym w ramach Działania 8.14 Transformacja klimatyczna, Typ projektu A Rozwój zielono-niebieskiej infrastruktury w powiązaniu z rozwojem usług ekosystemowych i edukacją klimatyczną.
Akcje informacyjno-edukacyjne organizowane przez Ekodoradcę realizowane są w ramach projektu pn.: Ekodoradca w Gminie Kęty, współfinansowanym z Funduszy Europejskich w ramach Działania 2.5 Wdrażanie Programu Ochrony Powietrza, B. Funkcjonowanie ekodoradców w gminach.

