Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Pędził 122 km/h, pożegnał się z prawem jazdy

Rażącym brakiem wyobraźni wykazał się 20-letni kęczanin, który 25 stycznia o godzinie 18.50 wieczorem pędził przez ulicę Beskidzką w Grojcu z prędkością 122 km/h, podczas gdy na wskazanym odcinku obowiązywała prędkość do 50 km/h. Oprócz tego wyprzedzał też na skrzyżowaniu, popełniając kolejne przestępstwo w ruchu drogowym. 


Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed, którzy pełnili służbę na trasie Oświęcim-Kęty, dokonali zatrzymania 20-latka. W związku z przekroczeniem przez niego prędkości o 72 km/h nałożyli na niego mandat karny w wysokości 2500 zł i 15 punktów karnych. Natomiast za wyprzedzanie na skrzyżowaniu kara wyniosła 1000 zł mandatu oraz kolejne 10 punktów karnych. Łącznie więc mężczyzna musiał zapłacić 3500 zł i otrzymał 25 punktów, co poskutkowało odebraniem mu prawa jazdy.


Policja nadal apeluje o przestrzeganie przepisów, trzeźwość oraz rozsądek na drodze. Zapewniają również, że każdy uczestnik ruchu drogowego łamiący przepisy i powodujący zagrożenie poniosą surowe konsekwencje. Jak widać na przykładzie wyżej opisanego kęczanina, skuteczność policjantów z grupy Speed jest bardzo wysoka i nawet duże prędkości nie pomogą przed nimi uciec. 


Poniżej prezentujemy wysokość mandatów za przekroczenie prędkości: 


Do 10 km/h - 50 zł

Od 11 do 15 km/h = 100 zł; 

Od 16 do 20 km/h = 200 zł;

Od 21 do 25 km/h = 300 zł; 

Od 26 do 30 km/h = 400 zł; 

Od 31 do 40 km/h = 800 zł; recydywa - 1600 zł;

Od 41 do 50 km/h = 1000 zł; recydywa - 2000 zł;

Od 51 do 60 km/h = 1500 zł; recydywa - 3000 zł;

Od 61 do 70 km/h = 2000 zł; recydywa - 4000 zł;

Od 71 km/h i więcej - 2500 zł; recydywa - 5000 zł. 

oprac. M.H.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności