Ósmoklasiści z SP nr 1 w Kętach z wizytą w kęckim ratuszu
Dziś Urząd Gminy Kęty odwiedzili niecodzienni goście – klasa 8a oraz 8c ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kętach wraz ze swoimi nauczycielami. Młodzież, która przybyła w dwóch turach, została powitana przez reprezentację kierownictwa magistratu: I Zastępcę Burmistrza Gminy Kęty Rafała Ficonia, II Zastępcę Burmistrza Gminy Kęty Marcina Bloka oraz Sekretarz Gminy Kęty Ewelinę Jurę-Bączek.
Wiceburmistrzowie przedstawili pokrótce mechanizmy działania urzędu i specyfikę jego pracy. Omówili także zasady przyjmowania stron, podkreślając, że Urząd Gminy Kęty jest zawsze otwarty na mieszkańców. Uczniowie zostali zapoznani także z podstawowymi zasadami obiegu korespondencji oraz zadaniami sekretariatu.
Następnie ósmoklasiści wstąpili do gabinetu Burmistrza Gminy Kęty Marcina Śliwy, który z powodu wyjazdu służbowego nie mógł osobiście przywitać dzisiejszych gości.
Kolejnymi punktami na mapie zwieszania kęckiego ratusza była replika zabytkowego herbu Kęt, ściana, w której przed ponad 25 laty zamurowana została kapsuła czasu, Urząd Stanu Cywilnego i sala sesyjna. Tu młodzież zasiadła w ławach, które podczas sesji Rady Miejskiej zajmują radni, a następnie wysłuchała prezentacji na temat organizacji obrad, spotkań i wielu innych, ważnych wydarzeń, które zwyczajowo gości właśnie to pomieszczenie.
Mamy nadzieję, że nasi goście sporo wynieśli z dzisiejszej wizyty, będącej swoistą lekcją WOS-u w terenie, i że będą ją mile wspominać. Do zobaczenia!
B.K.S. / fot. Ach, B.K.S.

