Marta Brońka z MDP Kęty Podlesie z drugą lokatą wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego
W piątek w Krakowie w gościnnych murach Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej odbyło się uroczyste podsumowanie wojewódzkiego etapu Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. W kategorii Szkoły Ponadpodstawowe drugie miejsce wywalczyła zeszłoroczna triumfatorka – Marta Brońka z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej Kęty Podlesie. Gratulujemy!
W bieżącej edycji konkursu udział wzięło łącznie 238 prac, zgłoszonych w 5 kategoriach wiekowych. Komisja jurorska, której przewodził dh Paweł Motyka – Wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego, a jednocześnie Przewodniczący Wojewódzkiej Komisji ds. Młodzieży, wyróżniła po pięć prac z każdej grupy. Pełne wyniki i szersze podsumowanie rozstrzygnięcia eliminacji wojewódzkich Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego znajdą Państwo >>> tutaj <<<.
Przypominamy, że Marta to uzdolniona młoda strażaczka, która obecnie chodzi do 2 klasy Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Fałata w Bielsku-Białej. Jest autorką jednego z murali na kęckiej strzelnicy „Na górce” a także kolekcji prac, przedstawiających samochody pożarnicze, które zdobią remizę OSP Kęty Podlesie i jednostkę ratowniczo-gaśniczą nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Od kilku lat z sukcesami uczestniczy także w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, gdyż pożarnictwo – obok sztuki – to wielka pasja Marty, której serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy wielu kolejnych osiągnięć!
B.K.S. / fot. K.K.

