Muzeum w Kętach zaprasza na wernisaż wystawy „Kęty na mapach i planach od XVI do XX wieku”
Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach zaprasza na wernisaż wystawy „Kęty na mapach i planach od XVI do XX wieku” 24 marca /wtorek/ 2026 r. o godz. 17.00, Rynek 16, I piętro /sala wystaw czasowych/.
Nasza najnowsza wystawa poświęcona jest małemu fragmentowi wielkiej mapy świata – Kętom i ich bezpośredniej okolicy. Nie mamy żadnych wedut, widoków, rysunków czy jakichkolwiek obrazów dawnych Kęt, które liczą sobie już blisko 750 lat! Mamy jedynie mapy i plany. Tylko dzięki nim możemy sobie wyobrazić, jak w przeszłości wyglądało nasze miasto, jakie było duże, jak urządzona była jego przestrzeń, w jakich domach żyli i pracowali nasi przodkowie. Jeśli umie się czytać stare mapy, można znaleźć odpowiedź na wiele z tych pytań.
Zapraszamy na otarcie wystawy! Wstęp wolny!
Wystawę można zwiedzać w Muzeum do 3 maja 2026 r.
Muzeum w Kętach


