Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Komunikacja Beskidzka na linii Kęty-Oświęcim już od stycznia!

 

Dziś (3 grudnia 2024 r.) w Miejscu Aktywności Mieszkańców w Kętach odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli lokalnych władz samorządowych: gminy Kęty (burmistrz Marcin Śliwa), gminy Oświęcim (wójt Mirosław Smolarek), miasta Oświęcim (prezydent Janusz Chwierut), powiatu oświęcimskiego (starosta Andrzej Skrzypiński), jak również Beskidzkiego Związku Powiatowo-Gminnego (przewodniczący zarządu Seweryn Kobiela) oraz Komunikacji Beskidzkiej S.A. (prezes Paweł Sadza).

 

Tematem konferencji było oficjalne poinformowanie o utworzeniu długo wyczekiwanego połączenia gminy Kęty z miastem powiatowym Oświęcim. To już pewne, że od stycznia 2025 r. pomiędzy Kętami a Oświęcimiem kursować będą autobusy Komunikacji Beskidzkiej S.A.!

 

Bardzo ważna z punktu widzenia Kęt inicjatywa, czyli połączenie gminy Kęty z miastem powiatowym linią komunikacji publicznej, realizowana przez spółkę Komunikacja Beskidzka, wejdzie w życie z dniem 1 stycznia. Ja chciałbym ze swojej strony bardzo podziękować panom samorządowcom, panu staroście, panu prezydentowi i panu wójtowi za to, że podeszli do tego zagadnienia ze zrozumieniem – rozpoczął spotkanie burmistrz Gminy Kęty Marcin Śliwa, dodając:

Szanowni Państwo, utworzenie linii komunikacji zbiorowej, komunikacji publicznej, wiąże się z bardzo trudnymi procesami i procedurami, ponieważ jest to komunikacja dotowana przez samorządy. Jeszcze raz dziękuję za zrozumienie, że to połączenie dla nas wszystkich będzie korzystne – wyjaśnił włodarz Kęt, informując przy tym, że połączenie początkowo będzie funkcjonowało od poniedziałku do piątku w formie siedmiu kursów z Kęt do Oświęcimia i siedmiu kursów powrotnych. Tym samym zapewni wygodny dojazd do szpitala powiatowego, urzędów czy szkół powiatowych, do których uczęszcza wielu uczniów z terenu naszej gminy.  

 

Więcej szczegółów oraz dokładną trasę przejazdu wraz przystankami zaprezentujemy już niebawem na naszej stronie internetowej.

Ach / fot. M.H., Ach

Galeria zdjęć

Komunikacja Beskidzka na linii Kęty-Oświęcim już od stycznia! 7 Komunikacja Beskidzka na linii Kęty-Oświęcim już od stycznia! 6 Komunikacja Beskidzka na linii Kęty-Oświęcim już od stycznia! 5 Komunikacja Beskidzka na linii Kęty-Oświęcim już od stycznia! 4 Komunikacja Beskidzka na linii Kęty-Oświęcim już od stycznia! 3 Komunikacja Beskidzka na linii Kęty-Oświęcim już od stycznia! 2 Komunikacja Beskidzka na linii Kęty-Oświęcim już od stycznia! 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności