Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Gmina Kęty z kolejnym dofinansowaniem na przebudowę boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 2 w Kętach!

Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło wyniki drugiej części rozstrzygnięcia Programu rozwoju infrastruktury w województwach - Edycja 2025, a wśród zwycięzców konkursu znalazła się Gmina Kęty.

Zadanie „Przebudowa boiska wielofunkcyjnego przy SP nr 2 ul. Wyspiańskiego 1 w Kętach wraz z zagospodarowaniem i infrastrukturą” uzyskało pozytywną opinię, dzięki czemu otrzyma dotację na kwotę 1 152 960 zł. Dodatkowo na realizację tego zadania Gmina Kęty otrzymała już 1 152 960 zł z Małopolskiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej. 

Obiekt będzie ogólnodostępny, przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i nowoczesny. Wedle planów technicznych w miejscu istniejących obecnie boisk i bieżni powstanie bogaty zespół sportowy, składający się z:

  • boiska wielofunkcyjnego;
  • boiska do piłki nożnej;
  • bieżni ogólnej (200 m) oraz prostej (100 m);
  • skoczni do skoku w dal;
  • skoczni do skoku wzwyż;
  • pola do pchnięcia kulą;
    siłowni terenowej.

Pomoc finansowa pozwoli na realizację wyczekiwanego przez mieszkańców projektu, mającego na celu poprawić warunki, w jakich dzieci z terenu naszej gminy będą mogły uprawiać sport. 

oprac. M.L.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności