Logo Urzędu Miejskiego Kęty

X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi

W czwartek, 14 maja, w Szkole Podstawowej w Nowej Wsi odbył się X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z 8 okolicznych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Kęty.

 

Łącznie do Turnieju przystąpiło 47 zawodników, rywalizujących w trzech kategoriach wiekowych: klasy I–III, IV-VI oraz VII-VIII. Rozgrywki przeprowadzono systemem szwajcarskim, z czasem gry 10 minut na zawodnika. Nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał licencjonowany sędzia szachowy – p. Mirosław Podsiadło.

W zawodach udział wzięli uczniowie z następujących szkół: z Kęt (SP nr 1, SP nr 2 oraz ZSP nr 3), a tak że z Malca, Bielan, Łęk, Witkowic oraz Nowej Wsi. 

Turniej przebiegał w atmosferze skupienia, wzajemnego szacunku i sportowej rywalizacji. Każda partia wymagała od uczestników nie tylko umiejętności strategicznego myślenia, ale również cierpliwości, opanowania emocji i podejmowania decyzji pod presją czasu.

 

Patronat nad wydarzeniem tradycyjnie objął Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi – p. Grzegorz Żak. Jego wieloletnie doświadczenie, zaangażowanie i osobiste wsparcie sprawia, że Turniej ten na stałe wpisał się w kalendarz inicjatyw lokalnych konkursów szkolnych. 

 

Wyniki Turnieju:

Kategoria I-III:

• I miejsce: Tymon Jordanek (ZSP nr 3 w Kętach)
• II miejsce: Antoni Niedziela (SP w Nowej Wsi)
• III miejsce: Lilianna Wójcik (ZSP w Łękach).

 

Kategoria IV-VI:

• I miejsce: Maksymilian Fryjewicz (ZSP nr 3 w Kętach)
• II miejsce: Lena Stawowczyk (SP w Nowej Wsi)
• III miejsce: Mikołaj Olearczyk (SP nr 2 w Kętach).

 

Kategoria VII-VIII:

• I miejsce: Antoni Piekiełko (SP w Nowej Wsi)
• II miejsce: Tymon Kóska (SP nr 1 w Kętach)
• III miejsce: Jonasz Wieroński (SP nr 2 w Kętach).

Koordynatorzy Turnieju – p. Agnieszka Maciąga, p. Magdalena Majcherczyk oraz p. Krzysztof Stuchlik – wraz z Radą Rodziców działająca przy SP w Nowej Wsi zadbali o sprawny przebieg wydarzenia, przygotowanie sali turniejowej oraz poczęstunek dla uczestników i opiekunów.

Na zakończenie wszystkim uczestnikom wręczono pamiątkowe dyplomy, a najlepszym zawodnikom – puchary i medale.

 

X edycja Turnieju po raz kolejny pokazała, że „królewska gra” niezmiennie łączy uczniów, uczy cierpliwości, koncentracji i zdrowej rywalizacji, a także tworzy przestrzeń do integracji szkół z terenu Gminy Kęty.   

 

Autor publikacji: Krzysztof Stuchlik - SP w Nowej Wsi

Galeria zdjęć

X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 18 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 17 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 16 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 15 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 14 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 13 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 12 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 11 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 10 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 9 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 8 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 7 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 6 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 5 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 4 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 3 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 2 X Turniej Szachowy o Puchar Dyrektora SP w Nowej Wsi 1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności