Czas pożegnań - w gminie Kęty zakończono rok szkolny 2025/26
Dziś we wszystkich szkołach na terenie gminy Kęty uroczyście zakończono rok szkolny 2025/2026. Dla uczniów był to długo wyczekiwany moment, rozpoczynający czas wakacyjnego wypoczynku po miesiącach nauki i zdobywania wiedzy. To również okres, w którym wiele placówek wykorzysta przerwę letnią na remonty, modernizacje oraz doposażenie w nowy sprzęt.
Jak co roku przedstawiciele kęckiego magistratu uczestniczyli w uroczystościach zakończenia roku szkolnego w szkołach na terenie naszej gminy. W Szkole Podstawowej w Bielanach obecny był Burmistrz Gminy Kęty Marcin Śliwa, który wspólnie z uczniami, ich nauczycielami i rodzicami świętował zakończenie kolejnego etapu edukacji młodzieży.
Warto podkreślić, że był to szczególnie wyjątkowy moment dla uczniów klas ósmych. Po wakacjach rozpoczną oni naukę w szkołach ponadpodstawowych, zamykając tym samym ważny rozdział swojego życia. Z tej okazji absolwenci, pod opieką swoich wychowawców, przygotowali wzruszający program artystyczny, który spotkał się z ciepłym przyjęciem rodziców, nauczycieli, kolegów oraz zaproszonych gości.
Po części artystycznej głos zabrał Burmistrz Gminy Kęty Marcin Śliwa. Pogratulował uczniom ukończenia szkoły podstawowej i życzył im powodzenia na dalszej ścieżce edukacyjnej. Podkreślił, że młodzi mieszkańcy gminy są doskonale przygotowani do nowych wyzwań dzięki pracy nauczycieli oraz wsparciu rodziców.
Uroczystość była pełna wzruszeń i wspomnień. Jeszcze niedawno ósmoklasiści rozpoczynali swoją szkolną przygodę jako pierwszoklasiści, a dziś opuszczają mury szkoły, by rozpocząć kolejny etap życia.
Wszystkim absolwentom życzymy powodzenia w rekrutacji do wymarzonych szkół oraz wielu sukcesów w dalszej edukacji. Wszystkim uczniom składamy natomiast życzenia udanych, słonecznych i przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!
M.L.

