Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Bezpieczeństwo najważniejsze – kolejny etap modernizacji instalacji elektrycznej w szkole w Nowej Wsi zakończony

Okres letni to czas inwestycji w placówkach oświatowych. W szkołach i przedszkolach gminy Kęty trwają wakacyjne remonty.

W Szkole Podstawowej w Nowej Wsi zakończył się kolejny etap modernizacji instalacji elektrycznej. Prace rozpoczęły się tuż po zakończeniu roku szkolnego (27 czerwca 2022 r.) i obejmowały modernizację instalacji elektrycznej na I piętrze szkoły - 5 sal lekcyjnych, w tym dwie wraz z zapleczem, pokój nauczycielski oraz bibliotekę, łącznie z montażem nowych lamp i odmalowaniem wszystkich wymienionych pomieszczeń. Wszystkie prace przeprowadzone zostały zgodnie z projektem, zamontowano oprawy oświetleniowe typu led z określonymi parametrami, wykonano pomiary natężenia oświetlenia w poszczególnych pomieszczeniach, potwierdzone protokołami. Na korytarzu I piętra wymienione zostały również tablice rozdzielcze TR-4 oraz TR-6.

Koszt prac, zawierający aktualizację kosztorysu inwestorskiego i inspektora nadzoru to łącznie 99.973,97 zł.

- Cieszę się, że zakończony został kolejny etap prac związanych przede wszystkim z bezpieczeństwem uczniów i pracowników placówki - mówi wiceburmistrz Gminy Kęty Rafał Ficoń, który 28 lipca 2022 r. wraz z dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej UG Kęty Anetą Bogacz uczestniczyli w oficjalnym odbiorze prac. - To są te inwestycje, których może nie widać, nie ma jednak ważniejszych spraw niż bezpieczeństwo – podkreśla.

Przypomnijmy, że cała inwestycja rozpoczęta została w 2019 r., a jej I etap stanowił wstęp do dalszych prac w latach kolejnych. Prace obejmowały wtedy wymianę instalacji elektrycznej pionów rozdzielni głównej, całą rozdzielnie główną, zasilania główne do poszczególnych tablic i część korytarza. Następnie w 2021 r. wymieniono instalację elektryczną i oświetlenie w czterech salach lekcyjnych i świetlicy na parterze budynku, a także instalację elektryczną, oprawy oświetleniowe, osprzęt elektryczny od pomieszczenia pielęgniarki, poprzez pomieszczenia socjalne, szatnie, magazyn sprzętu sportowego aż do pomieszczenia wuefistów. Poprowadzono również nowe przewody do rozdzielni głównej, co stanowiło przygotowanie do kolejnych etapów modernizacji.

Wymieniana od 2019 r. instalacja ma już prawie 50 lat. Nowy system instalacyjny spełnia pod względem technicznym wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa i dostosowanie do nowych przepisów.

Koszty inwestycji pokryte zostały z budżetu Gminy Kęty w ramach Planu Finansowego placówki.

Galeria zdjęć

1 295558690_719300275833431_562234463520273134_n 295704920_600536405061606_1586801369212569819_n 295806592_5857729337570492_2250466700742399479_n DSC_0239 DSC_0244 DSC_0245 DSC_0247 DSC_0251 DSC_0256 DSC_0259 DSC_0260 DSC_0270 DSC_0272 DSC_0274 DSC_0283
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności