Logo Urzędu Miejskiego Kęty

Dożynkowy nadszedł czas... Święto Plonów w Nowej Wsi

Niesiemy wieniec z kłosów spleciony dla gospodarzy w podzięce,
potem rolnika jest on zroszony, nasze uwiły go ręce.

Niesiemy wieniec z kłosów spleciony w symbole Polski bogaty.
To polskie zboże, nasz chleb kochany, to polskie zdobią go kwiaty.

Dożynki - piękne staropolskie święto, które jest ukoronowaniem całorocznej pracy rolników, ogrodników i sadowników i największą uroczystością obchodzoną o tej porze roku we wszystkich wsiach. Święto dziękczynienia Bogu i wdzięczności człowiekowi.

14 sierpnia 2022 r. za plony dziękowali mieszkańcy Nowej Wsi.

W uroczystościach Święta Plonów uczestniczył wiceburmistrz Gminy Kęty Marcin Śliwa.

Galeria zdjęć

1 DSC_0768 DSC_0770 DSC_0777 DSC_0778 DSC_0780 DSC_0782 DSC_0787 DSC_0788 DSC_0789 DSC_0791 DSC_0798 DSC_0803 DSC_0805 DSC_0807 DSC_0811 DSC_0812 DSC_0815 DSC_0819 DSC_0823 DSC_0831 DSC_0852 DSC_0855 DSC_0859 DSC_0866 DSC_0869 DSC_0868 DSC_0861 DSC_0858 DSC_0885 DSC_0886 DSC_0895 DSC_0901 DSC_0860 DSC_0927 DSC_0919 DSC_0936 DSC_0945 DSC_0942 DSC_0949 DSC_0951 DSC_0955 DSC_0959 DSC_0970 DSC_0957 DSC_0980 DSC_0989 DSC_0996
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności