Wiosna w bibliotece – zapraszamy do udziału w warsztatach i spacerze botanicznym
Gminna Biblioteka Publiczna im. Ambrożego Grabowskiego zaprasza Czytelników do udziału w wiosennych warsztatach i spacerze botanicznym. To działania, które realizujemy w ramach projektu „Tajemnice Doliny Soły”, który otrzymał dofinansowanie z Fundacji Orlen.
W najbliższy czwartek (23 marca) o godz. 16.00 uroczyście otwieramy dla Państwa Ogród Społeczny, który powstaje na bibliotecznym patio (wejście od ulicy Sobieskiego). Prace w ogrodzie trwają już od początku marca. Uczniowie Montessori Mountain Schools w Kętach oraz uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 pomagali nam w sadzeniu roślin i porządkowaniu przestrzeni. Wspólnie zasadziliśmy bratki, wrzośce, cyprysy, begonie i trawy ozdobne. Ogrodowe meble przeszły gruntowne czyszczenie i teraz czekają na odmalowanie. Podczas czwartkowego spotkania chcemy wspólnie wysiać zioła, pomidory i kwiaty. Zaplanowaliśmy również ciekawe warsztaty. Będziemy malować kamienie, tworzyć wiklinowe dekoracje i świece z więzy pszczelej. Zaprezentujemy również ciekawe książki dotyczące ogrodnictwa, które posiadamy w bibliotecznych zbiorach i zorganizujemy piknik pod chmurką. Jeśli więc jesteś miłośnikiem przyrody i lubisz pracę w ogrodzie, dołącz do nas.
W sobotę 25 marca o godz. 10.00 spod hali sportowej OSIR wyruszymy na trzeci już spacer botaniczny doliną Soły. Będziemy wsłuchiwać się w ptasie trele i szum rzeki. Wędrować będziemy pod kierunkiem leśnej przewodniczki Katarzyny Wajdy-Pudełko. Jeśli nie boisz się pobrudzić i ciekawi Cię, co się dzieje w wiklinie- zachęcamy do udziału.
GBP w Kętach

