Bezpłatna estrada w DK Kęty
W maju Sala Widowiskowa Domu Kultury w Kętach stanie się przestrzenią wyjątkowych spotkań z historią i teatrem. Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w dwóch premierowych wydarzeniach artystycznych, które dostarczą wielu emocji i refleksji.
Premiera filmu dokumentalnego „Czerwone Maki"
Paweł Gąsiorek oraz Łukasz Gasidło zapraszają na premierowy pokaz autorskiego filmu dokumentalnego poświęconego pamięci bohaterów Monte Cassino i wydarzeniom z 1944 roku. Produkcja stanowi poruszający hołd dla historii i odwagi polskich żołnierzy.
17 maja 2026 r. (niedziela)
godz. 19:00
Sala Widowiskowa Domu Kultury w Kętach
Wstęp wolny!

Premiera etiudy teatralnej „Oto Człowiek"
Kilka dni później Grupa Teatralna „ISKRY" zaprezentuje swoją najnowszą etiudę teatralną w reżyserii Barbary Siwiec-Hałaburdy i Pawła Gąsiorka. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Gminy Kęty.
20 maja 2026 r. (środa)
godz. 18:00
Sala Widowiskowa Domu Kultury w Kętach
Wstęp wolny

Partnerami wydarzenia są: Gmina Kęty, Rynek 13, Info Kęty oraz Kęczanin.
Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców do wspólnego przeżywania artystycznych emocji i spotkania z kulturą. Więcej informacji dostępnych jest na stronie Domu Kultury.
DK Kęty

