Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Najlepszy naukowiec, sportowiec, społecznik - prestiżowe tytuły przyznane!

W czwartek, 12 września, w sali widowiskowej Domu Kultury w Kętach odbyło się wyjątkowe święto uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Kęty. Prestiżowe tytuły w kategoriach: „najlepszy naukowiec”, „najlepszy sportowiec” i „najlepszy społecznik” za wyjątkowe osiągnięcia w minionym roku szkolnym otrzymało 43 uczniów.

Gala miała na celu nagrodzenie osiągnięć uczniów, którzy swoją nauką, pracą, konsekwencją w działaniu, talentem, sprawnością, a także postawą aktywnego uczestnika życia społecznego, rozsławili dobre imię swoich rodzin, szkół a także Gminy Kęty, osiągając tytuły laureatów, finalistów, mistrzów olimpiad, konkursów, zawodów, a także zasłużyli na miano godnego do naśladowania młodego mieszkańca naszej Małej Ojczyzny.

Nagrody i gratulacje 43 uczniom wręczyli: burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, I zastępca burmistrza Gminy Kęty Rafał Ficoń oraz dyrektor Wydziału Infrastruktury Społecznej Urzędu Gminy Kęty Tomasz Bielecki, który poprowadził uroczystość.

W ten wyjątkowy wieczór muzycznie wprowadził przybyłych koncert w wykonaniu uczennic Powiatowego Zespołu Szkół nr 9 im. Marii Dąbrowskiej w Kętach: Wiktorii Kozak, Aleksandry Zawadzkiej, Oliwii Wojtunik i Wiktorii Malczyk. Na gitarze wokalistkom akompaniował Sławomir Dwornik – nauczyciel szkoły i opiekun działającej od 2004 r. w kęckiej „Dąbrowskiej” Grupy Muzycznej „Trzy Czwarte”.

Burmistrz Gminy Kęty Krzysztof Jan Klęczar, witając wszystkich przybyłych podkreślił, że dzień ten jest niezwykle ważny dla lokalnego samorządu. - Wielką radość sprawia nam spotykanie osób, które dziś tutaj możemy nagrodzić, i podziwianie tego, jak radzą sobie w kolejnych etapach swojego rozwoju, swojej edukacji - mówił. Podziękował przedstawicielom lokalnego samorządu, obecnym na uroczystości rodzicom, dziadkom, opiekunom oraz wszystkim przybyłym by towarzyszyć wyróżnionym.

- Nie ma na sali dwóch takich samych osób. Każdy z Was jest indywidualnością. Każdy z nas bowiem otrzymał jakiś talent, nie każdy jednak potrafił i mógł ten talent wykorzystać. To, co Was łączy, to fakt, że potrafiliście osiągnąć wielkie sukcesy, że potrafiliście wybić się ponad przeciętność, że potrafiliście zrezygnować często z łatwiejszej drogi, by dążyć do sukcesu, by rozwijać własną osobowość, by stać się dumą waszych rodziców, przyjaciół i nas, lokalnego samorządu – zaznaczył, zwracając się do młodych ludzi.

Burmistrz zwrócił jednak uwagę, że nie wystarczy sam talent do osiągniecia sukcesu. Jak stwierdził, jego tajemnica tkwi w obecności wspaniałych ludzi, którzy stoją obok, pomagają i na miarę swoich możliwości pozwalają młodemu człowiekowi na rozwój talentu i osobowości.

- To Wasi rodzice, Wasi dziadkowie, Wasi bliscy i Wasi nauczyciele. Przed nimi chylę tu czoła i im dziękuję. To oni umieli stać przy Was, a w odpowiednim momencie umieli zrobić krok do tyłu – zaakcentował.

- Pójdziecie różnymi drogami, wybierzecie swoje własne ścieżki. Posłuchacie swojego serca, nie zawsze posłuchacie nas dorosłych. Macie jednak w tym momencie znakomite miejsce do startu. To, że tu jesteście, nie jest dziełem przypadku – podkreślił.

- Gratuluję i mówię Wam: idźcie dalej, idźcie przez życie bez żadnych kompleksów, nie bójcie się, nie bójcie się tego, skąd wyszliście, bo możecie osiągnąć wszystko, czego tylko chcecie. Przed Wami wspaniała droga. Pamiętajcie jednak, że tu w Kętach macie przyjaciół, że tu w Kętach macie ludzi, którzy są z Was dumni, że tu w Kętach macie ludzi, do których zawsze możecie wrócić. Z tą świadomością idźcie do przodu, rozwijajcie się i osiągajcie dalsze sukcesy. Jesteśmy z Was dumni! – zakończył.

Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali tytuł „najlepszego naukowca”: Adrian Kubisiak, Alicja Pszczółka, Artur Doroszko, Bartosz Górecki, Daria Bies, Daria Łyczko, Emilia Wójcik, Emilia Zątek, Jakub Spadek, Karol Łanocha, Klaudia Grygierczyk, Kryspin Kucha, Łukasz Puchała, Maja Kubik, Makary Grad, Mikołaj Balwierz, Oliwia Haczek, Patrycja Wykrent, Zuzanna Bąbacz, Zuzanna Bielecka.

Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali tytuł „najlepszego sportowca”: Bartłomiej Pękala, Gabriela Wójcik, Gracjan Niedziela, Jędrzej Dudek, Olivier Krawczyk, Tymoteusz Góralczyk, Zuzanna Handy, Zuzanna Mrozik.

Uczniowie, którzy w roku szkolnym 2018/2019 otrzymali tytuł „najlepszego społecznika”, czyli ucznia najbardziej zaangażowanego w działalność na rzecz szkoły i środowiska lokalnego: Dominik Maciąga, Iwona Wacięga, Joanna Zacny, Julia Fąferko, Julia Radwan, Klaudia Stawowczyk, Magdalena Cisińska, Magdalena Niedziela, Marta Baścik, Martyna Gawęda, Martyna Gniłka, Piotr Wójcik, Szymon Tomala, Weronika Mędrzak, Wiktoria Không Doãn.

Oprócz tegorocznych laureatów, którzy przybyli na galę wraz z rodzicami oraz gospodarzy Gminy Kęty i jednocześnie gospodarzy uroczystości burmistrza Krzysztofa Jana Klęczara i wiceburmistrza Rafala Ficonia wydarzenie uświetnili swoją obecnością: przewodniczący Rady Miejskiej w Kętach Marek Nycz; przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych RM w Kętach Mirosława Nycz, wiceprzewodniczący RM w Kętach oraz zastępca przewodniczącego Komisji Spraw Społecznych Łukasz Plewniak, radni RM w Kętach - członkowie Komisji Spraw Społecznych: Jan Kubik, Janusz Raj, Urszula Włodarczyk – wiceprzewodnicząca RM w Kętach, dyrektor Zakładu Obsługi Szkół i Przedszkoli Samorządowych w Kętach Renata Stachura, dyrektorzy szkół publicznych prowadzonych przez Gminę Kęty.

Odsłony: 4089
Autor Publikacji: Kamilla Frysztacka, Data Publikacji: 2019-09-13 , Godzina Publikacji: 13:10

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Styczeń, 2020
  P W Ś C P S N
01 1 2 3 4 5
02 6 7 8 9 10 11 12
03 13 14 15 16 17 18 19
04 20 21 22 23 24 25 26
05 27 28 29 30 31
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...

Redakcja Info Kęty i miesięcznika "Kęczanin"

Dom Kultury w Kętach
ul. Żwirki i Wigury 2a
32-650 Kęty


tel: (33) 844 86 88

Ewelina Sadko, tel. 793 330 999
Kamilla Frysztacka, tel. 605 168 717

e-mail:
redakcja@info.kety.pl

© 2015, Urząd Gminy Kęty