Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 
  1. Aktualności
  2. Kronika policyjna
  3. Edukacja
  4. Kultura
  5. Sport i Rekreacja

Wyszukaj...

Zobacz też...

Zakłócali ciszę nocną i zlekceważyli zalecenia

Dbając o bezpieczeństwo mieszkańców policjanci Ogniw Patrolowo–Interwencyjnych patrolują ulice i osiedla sprawdzając, czy podmioty, które powinny być zamknięte, bądź których działanie powinno zostać ograniczone, stosują się do zaleceń. Mundurowi kontrolują także miejsca, w których wcześniej można było spotkać duże grupy dzieci i młodzieży, a których teraz dla własnego bezpieczeństwa oraz bezpieczeństwa swoich najbliższych,  młodzi ludzie powinni unikać.

W nocy 19/20 marca 2020 r. oprócz wyjazdu do kilkunastu interwencji domowych wszczętych przez nietrzeźwe osoby w miejscu zamieszkania, policjanci podjęli czynności w związku z ujawnionymi dwoma grupami młodych osób, które zlekceważyły wytyczne mające na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa.

Do pierwszej interwencji doszło w Kętach przy ulicy Żwirki i Wigury tuż przed godziną 23.00. Policjanci wylegitymowali sześciu młodych mieszkańców miasta i gminy Kęty, którzy na miejsce nocnego spotkania towarzyskiego wybrali plac zabaw. Młodzi ludzie przeprosili za swoje głośne zachowanie, zostali pouczeni, po czym rozeszli się do swoich domów.

Kilkadziesiąt minut później również w Kętach, w rejonie dworca PKP inna grupa młodych ludzi zwróciła uwagę mieszkańców swoim głośnym zachowaniem. W tym przypadku podczas czynności policjanci ujawnili, że pełnoletnia młodzież spożywała alkohol w miejscu publicznym, co skończyło się mandatami.

Policja apelujemy do wszystkich mieszkańców, aby stosowali się do zaleceń wydawanych w celu przeciwdziałania rozprzestrzeniania się epidemii, aby kierowali się odpowiedzialnością i rozwagą. Funkcjonariusze zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo, ład i porządek publiczny na wysokim poziomie, a także pomoc osobom, które w tych trudnych dniach mogą potrzebować szczególnego wsparcia.

Odsłony: 1546
Autor Publikacji: KPP Oświęcim / kf, Data Publikacji: 2020-03-23 , Godzina Publikacji: 8:55

Komentarze

Jeżeli chcesz przeczytać lub dodać komentarz wejdź do Systemu komentarzy

Dzisiaj...

Brak wydarzeń dzisiaj...
Kwiecień, 2020
  P W Ś C P S N
14 1 2 3 4 5
15 6 7 8 9 10 11 12
16 13 14 15 16 17 18 19
17 20 21 22 23 24 25 26
18 27 28 29 30
poprzedni następny

Kęty w obiektywie...