Wersja standardowa Wersja z powiększonym kontrastem Wersja tekstowa
FACEBOOK...
 

Rocznica oswobodzenia Kęt spod okupacji hitlerowskiej

Z okazji zbliżającej się 75. rocznicy oswobodzenia Kęt spod okupacji hitlerowskiej, w imieniu Burmistrza zapraszamy Państwa 28 stycznia o godz. 9.00 na kęcki Rynek, gdzie przedstawiciele kęckiego oddziału Związku Kombatantów, władzy samorządowej oraz przybyłe delegacje złożą kwiaty na Grobie Nieznanego Żołnierza i uczczą pamięć kęczan poległych, jak i zaginionych w trakcie wojny  oraz żołnierzy biorących udział w walkach o Kęty a także pamięć Ofiar Holocaustu.

Pomimo emocji, jakie wzbudza po latach wspomniana rocznica, jest to szczególny dzień w historii naszego miasta, dlatego warto pamiętać i przy okazji wizyty na kęckim Rynku zatrzymać się przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz innych miejscach pamięci, by oddać hołd poległym nie tylko podczas walk o Kęty, ale także w trakcie działań wojennych.

Wydarzenie dodatkowe:

98. spotkanie przy armacie - 11 lutego 2020 r. wykład pt. „Wyzwolenie bez wyzwolenia? Porządek 1945 roku w zachodniej Małopolsce”, który wygłosi dr hab. Lech Krzyżanowski z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Wstęp wolny!

Wiele ciekawych informacji na temat wydarzeń z 28 stycznia 1945 r. przeczytają Państwo w artykule na stronie kęckiego muzeum – tutaj –Warto również obejrzeć krótki materiał wideo w ramach cyklu „Co za historia”, w którym dr Andrzej Małysa opowiada o kulisach wkroczenia Armii Czerwonej do Kęt 28 stycznia 1945 roku i oswobodzeniu miasta spod okupacji hitlerowskiej.

Polecamy również śledzić aktualności w mediach prowadzonych przez Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach, gdzie znajduje się wiele ciekawostek i informacji historycznych z życia naszego miasta.Odsłony: 2182
Autor Publikacji: Ach, Data Publikacji: 2020-01-20 , Godzina Publikacji: 10:31

Kęty w obiektywie...